Okulların önünde özel ekipler bekleyecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından verilen talimatla Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde 81 ilde bulunan okulların çevrelerinde eş zamanlı olarak başlatılan "çocukların korunmasına yönelik denetim uygulaması" ile çocuklar korumaya alınıyor.

Okulların önünde özel ekipler bekleyecek

"Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi" için kapsamında bu yıl ikinci defa uygulanan asayiş, çocuk, narkotik, terör, trafik, kaçakçılık ve  organize ile özel harekat birimlerinden 2 bin 725 ekipte görevli 9 bin 951  personel katılıyor.

Polis ekipleri tarafından yapılan asayiş kontrolleri, çocukların huzurlu ve güven bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla çevresinde tehlike unsuru oluşabileceği belirlenen 897 okulun  yakınında bulunan parklar, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan  yerler, kahvehaneler, internet kafeler ve oyun salonları kontrol altına alınıyor.

Ayrıca, öğrencilerin taşımalarında kullanılan okul servis araçları ile şoförleri de "Okul Servis Araçları  Hizmet Yönetmeliği" kapsamında denetim altında tutuluyor.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'un talimat sonrasında başlatılan uygulamanın takibini yaptıklarını belirtti

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER