banner480

Numan Kurtulmuş "Türkiye AB'nin terbiye edeceği bir ülke değildir"

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, "Göçmenler konusunda Türkiye üzerine düşeni yapmıştır. Karar Avrupa Birliği'nindir" dedi.

Numan Kurtulmuş "Türkiye AB'nin terbiye edeceği bir ülke değildir"

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle;

Darbe sonrasında Avrupa'da gerçekten Türkiye demokrasisine destek olan ender yaklaşımlardan birisi İngiliz Hükümeti tarafından ortaya konmuştur. İngiliz hükümeti Türkiye demokrasisine katkı veren ülkeler arasında oldu. 

AVRUPA'NIN TÜRKİYE'Yİ GÖZDEN ÇIKARMA SEÇNEĞİ YOKTUR

Avrupa Parlamentosu'nda alınan bu karar hukuk bakımından siyasi sonucu olmayan bir karardır. Bizim açımızdan da yok hükmündedir, konuşulmamış gibidir. Bizim açımızdan Türkiye-AB ilişkilerindeki bundan sonraki tavrımızı Avrupa Birliği'nin atılacak olan adımlar belirleyecektir. Tercih yapacak olan Avrupa'dır. Bizim kanaatimize göre Avrupa'nın Türkiye'yi gözden çıkarma gibi asla bir seçeneği olamaz. 

TÜRKİYE TERBİYE İÇİN BEKLETİLECEK BİR ÜLKE DEĞİLDİR

AP'deki bu kararın arkasındaki temel güdü Türkiye'ye karşı tarafgir davranışlardır, önyargılı davranışlardır. Bu tavır bize zarar vermez ama Avrupa'ya da hiçbir fayda sağlamaz. Türkiye AB'nin terbiye salonunda terbiye için bekleticek bir ülke değildir. Ya Türkiye ile dostane ilişki kuracaklardır. Ya da Türkiye'yi kaybedeceklerdir. Bunun maliyeti Avrupa açısından çok büyük bir maliyettir. 

BU KONUDA SON DERECE CİMRİ DAVRANMIŞLARDIR

Sayın Merkel, B planını devreye almalıdır. Türkiye'ye hem göçmenler konusunda destek verecek hem de vize serbestisini sağlayacaklar. Karşılıklı oturacağız, anlaşacağız, üzerimize düşeni yerine getireceğiz. Buna rağmen Haziran 2016 vize serbestisini uygulamayacaksınız. Hadi bunu da geçelim göçmenlerle ilgili vaadettikleri tutarı vermemişlerdir. Bu konuda son derece cimri davrandıkları ortadadır.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2016, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482