banner480

Nahir Begtaş’ın ölümü Mardinlileri yasa boğdu

Mardin’de yaşayan 14 yaşındaki Nahir Begtaş’ın yatağında ölü olarak bulunmasının ardından Mardinliler büyük üzüntü yaşadı. Okul birincisi Süryani gencin neden öldüğü ise bilinmiyor.

Nahir Begtaş’ın ölümü Mardinlileri yasa boğdu

Mardin Artuklu Fatih Ortaokulunu bu yıl birincilikle tamamlayan 14 yaşındaki Süryani Genç Nahir Begtaş, ailesi sabah kaldırmak isterken yatağında ölü bulundu.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Danışmanı Yusuf Begtaş'ın yeğeni olan Nahir Begtaş'ın ani ölüm nedeni ise henüz bilinmiyor. Mardin'i büyük bir üzüntüye boğan 14 Yaşındaki Nahir Begtaş'ın ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere cenazesi devlet hastanesine kaldırıldı.   
 
Nahir Begtaş'ın ani ölümünün ardından Mardin Kırklar Kilisesinde taziyeleri kabul etmek üzere mekan ayarlandı. Taziye'ye Mardin'de bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ak Parti MKYK Üyesi Zeyep  Alkış, Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Mardin Valisi Mustafa Yaman,Ak Parti Mardin Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ve Orhan Miroğlu, Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Onursal Başkanı Mehmet Şerif Öter, Mardin'in Önde Gelen kanaat Önderleri, Kırklar Kilisesine giderek vefat eden gencin ailesine başsağlığı diledi.
 
Taziyenin ardından kiliseyi gezen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Metropolit Saliba Özmen ve Başpapaz Gabriel Akyüz'den kilisenin tarihi hakkında bilgi aldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482