Meteoroloji'den yağış uyarısı

Meteroloji Genel Müdürlüğü bazı iller için şiddetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den yağış uyarısı

Batı bölgelerde mevsim normalinde seyreden sıcak hava devam edecek. Ege'nin sahil kesimlerinde şiddetli yağmur, iç bölgelerde ise hafif olarak görüleceğini belirtti. Doğu Anadolu'da ise soğuk havanın etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Ege, Göller yöresi, Antalya'nın batı çevreleri, Çanakkale'nin güneyi ile Balıkesir'in batı ilçeleri ile yarın sabah saatlerinde Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.


Orta ve Doğu Karadeniz'de kar erimelerine, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun dik ve eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi riski var.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yarın (Cumartesi) Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 6
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 13
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 17
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14
Adana: Az bulutlu 15
Antalya: Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün batı çevreleri ile zamanla il geneli yağmur ve sağanak yağışlı
Samsun: Az bulutlu 13
Trabzon: Az bulutlu ve açık 11
Erzurum: Az bulutlu ve açık -4
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER