banner480

Malatya-Elazığ-Diyarbakır hattına hızlı yapılıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bir iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, Malatya-Elazığ ve Elazığ-Diyarbakır hızlı tren projesini bu yıl içerisinde ihaleye çıkaracaklarının müjdesini verdi.

Malatya-Elazığ-Diyarbakır hattına hızlı yapılıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Demiryol-İş Sendikası Malatya şubesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Burada konuşma yapan Tüfenkci, Türkiye'deki büyümenin 3 katına çıktığının altını çizdi.

Bakan Tüfenkci, Elazığ-Malatya arasına demiryolu olarak demosetlerin koyulacağını söyledi. Demiryolu kapsamında çalışmaların hızla devam ettiğini aktaran Tüfenkci, "Malatya- Elazığ ve Elazığ- Diyarbakır hızlı tren projesini de 2017'de ihaleye çıkarttıracağız. İnşallah hızlı treni Diyarbakır'a kadar götürmüş olacağız" dedi.

Tüfenkci, Katar’ın durumuyla ilgili de şunları kaydetti:

"Biz Katar'a ekonomik anlamda da her türlü desteği veriyoruz. Onların gıda ihtiyaçlarını Türkiye’den karşılaması noktasında 48 saatte uçaklarımızla, paramız karşılığında veriyoruz bedava da vermiyoruz ama önemli olan bu hizmeti istendiği zaman, istediğimiz şekilde oralara ulaştırabilmek. Bugün Ekonomi Bakanımız da açıkladı 71 tane kargo uçağımızı Türkiye'den havalandırıp, oraya indirebildik. Bunu şunun için söylüyorum değerli kardeşlerim. Bizim ne kadar birliğe, ne kadar beraberliğe ihtiyacımız olduğu görülüyor. Türkiye bölgesindeki coğrafya da lider konumuyla, bölgesinde umut olurken, biz de daha çok birlik içerisinde daha çok beraberlik içerisinde olmalıyız. Daha çok çalışmalıyız, daha çok üretmeliyiz."
 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482