banner480

Kirli oyunların arkasındaki bir numaralı yüz: Soros

Gezi, ABD Başkanlık seçimi, Ukrayna ayaklanması ve daha niceleri gibi birçok olayın perde arkasındaki kaosların 1 numaralı ismi Soros, Türkiye'yi karıştırmak için para saçıyor.

Kirli oyunların arkasındaki bir numaralı yüz: Soros

Gezi, ABD Başkanlık seçimi, Ukrayna ayaklanması ve daha niceleri gibi birçok olayın perde arkasındaki kaosların 1 numaralı ismi Soros, CHP ve HDP'nin ifadelerini ağzına alarak olay yaratıp Türkiye'yi karıştırmak için para yağdırıyor.

Soros'un çatı örgütü konumunda olan Açık Toplum Enstitüsü, HRW(Human Rights Watch-İnsan Hakları İzleme Örgütü) kurumunu Türkiye'de gerçekleştirilen referandum sonrası küçük protestoları alevlendirerek kaosa dönüştürmek üzere görevlendirdi.

10 yıldır 1 milyar dolar para yatıran HRW'den Türkiye düşmanlığını arttıracak yayınlar yapılmasını istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı kampanyalar düzenleten Soros, yalan ve iftira dolu çalışmalarına devam ediyor.

OHAL'İ BİTİRİN

17 Nisan'da "Referandumun ardından OHAL'i bitirin. Eşit hakları destekleyin ve idam cezasını reddedin" başlıklı kampanya düzenleyen HRW, bu kez de OHAL'in uzatılma kararını gerekçelerini göz ardı ederek 'siyasi baskı dalgası yaratma' olarak tanımladı.

TUTUKLU HDP'LİLERİ KORUMA GÖREVİ ÜSTLENDİ

20 Mart'ta HRW'nin hazırladığı haberde "Referandum yolunda Kürt muhalefet kırıldı, vekilleri hapishaneye gönderildi, seçilmiş belediye başkanları yerlerinden edildi" başlıklı ifadeler kullanılması dikkat çekiyor. 

Gezi benzeri olaylar çıkarmak için provokasyona başlayan gruplar, Kadıköy, Beşiktaş, Kartal ve Maltepe'de her akşam protesto gösterisi yapıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482