İzmir'de FETÖ operasyonu! Çok sayıda hakim, savcı...

İzmir'deki FETÖ operasyonunda çok sayıda hakim, savcı ve ünlü işadamları gözaltına alındı.

İzmir'de FETÖ operasyonu! Çok sayıda hakim, savcı...

İzmir güne iki operasyonla başladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 192 hakim ve savcı hakkında Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) üye olma suçlamasıyla 1 Aralık'ta başlatılan soruşturma kapsamında İzmir ve ilçelerinde dün gece Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi.

İzmir merkez Çeşme,Torbalı, Kınık, Dikili ve Bergama ilçelerinde görev yapmakta olan hakim ve savcılara yönelik olarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri gece yapılan operasyonda 8 hakim ve savcıyı gözaltına aldı. Gözaltına alınan hakim ve savcılar sorgulanmak üzere TEM'e götürüldü.ÜNLÜ RESTORAN VE ŞARKÜTERİ SAHİBİ DE VAR
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda düzenlenen diğer operasyonun ise FETÖ terör örgütü yapılanmasına yönelik olarak gizli tanıkların vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapıldığı öğrenildi.

 Adil Öksüz'ün yeğeni kaçarken yakalandı

İzmir'de örgütsel toplantılara katılan ve FETÖ örgütüne finans desteği sağladığı tespit edilen tanınmış isimlere yönelik düzenlenen operasyonda 29 kişi gözaltına alındı. Operasyonun İzmir ile birlikte İstanbul ve Ankara'yı da kapsadığı kaydedildi.

 Karabük'te FETÖ şüphelisi 12 kişi adliyede

Yakalanan şüpheliler arasında Karşıyaka'da faaliyet yürüten Tereci Gıda'nın sahibi Kenan T., Şirincan Restorant'ın sahibi Kenan Ş. ve çeşitli esnafların da bulunduğu öğrenildi. Ayrıca şüpheliler arasında açığa alınan ve ihraç olan müftülük personelinin bulunduğu da edinilen bilgiler arasında.(Hürriyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER