İşte Türkiye'nin yeni güvenlik konsepti! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
Polis Akademilerinin kapıları tüm vatandaşlarımıza açıktır. Akademiye girmek için tek ölçü ülkesine ve milletine sadakatle bağlı olmak. Sadece Türkiye Cumhuriyeti Devletine hizmet etmektir. Ruhunu FETÖ'ye ya da başka illegal örgütlere satmış hiç kimseye bu topraklarda yer yoktur. Beklentilerini ülkesinin menfaatinin üzerinde tutan zihniyeti ortadan kaldırdık ve kaldırmaya devam edeceğiz. Müslüman aynı delikten iki kez ısırılmaz bu şuurda olacağız. Gereken dersleri çıkararak kendimize yeni bir gelecek kurmakta kararlıyız. Yeni Türkiye'yi inşaa edeceğiz.
 
Devletler, gelişen yenilenen dinamik bir yapıya sahiptir. Türkiye gibi kadim miraslara sahip Türkiye'de inişler ve çıkışlar çok daha sert yaşanıyor. 2200 yılı aşkın bir devlet geleneğine sahibiz. Biz kabile devleti değiliz, çadır devleti değiliz. Biz medeniyetler inşa etmiş bir devlet geleneğinin ta kendisiyiz. Biz onurluyuz, gururluyuz. Ama bu geleneğin içinden geldiğini zanneden bazı gafiller, işte 15 Temmuz'u yapmışlardır. Bedelini ağır ödediler, ödemeye de devam edecekler. Hala bu gafletin içinde olanlar varsa bence bir an önce kendilerine gelmeli ve bu gittikleri yanlış yoldan dönmelidirler.
 
Osmanlı Söğüt'te dikilen ağacın 3 kıtayı kucakladığı dünya tarihinin nadir devletlerinden biridir. Türkiye Cumhuriyeti ilk devlet değil kendimizi aldatmayalım. Biz taa çok yeni Cumhuriyet'in kuruluşunun kısa bir zaman öncesinde 3 milyon kilometrelik bir ülkeydik. Lozan deyince birileri kızdı. Burnumuzun dibindeki yerler bizden alındı. Bu sözleşmeden başarıyla çıktık diyenler oldu.
 
"TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ASIL AMACI..."
 
Neydik, ne olduk, ne olacağız? Bu bizim için çok önemli. Bunları şunun için anlatıyorum Türkiye terör örgütleriyle mücadelesini elbette sürdürecek ama kafasıanı bu soruna gömüp çevresinden kopmayacaktır. Terör örgütlerinin asıl amacının kendi içimize hapsetmek olduğunu çok iyi biliyoruz. Gençler saygıdeğer hocalar dert başka. Bu örgütler diğer güçlerin planlarını rahatça uygulamaları için üzerimize salınmış birer araçtır. Çünkü biz politikalarımızı hayata geçirince onların programlarını uygulama şansı yoktur. Ne yapacağız? 15 Temmuz gecesi yapılanı yapacağız.
 
Polislik rastgele bir meslek değil. Bu mesleğin manevi boyutu çok büyük. Sizler bu mesleğin içerisinde inşallah Türkiye'nin içinde farklı bir makamı temsil ediyorsunuz. Ben şimdi uluslararası toplantılarda dünya beşten büyüktür diyorum. Türkiye inşallah kendisinden büyük Türkiye'yi inşaa edecektir. Neyle sizlerle!
 
Doğu ve Güneydoğu'da hep birlikte mücadele veriyoruz. İşte şimdi hepsi kaçacak delik arıyorlar. Bu tüm emniyet teşkilatımız, korucularımız, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Türkiye genelinde bir mücadele veriyor. Bu mücadele orada yaşayan insanımıza da özgüven verecek. Artık kepenk indir dediğinde indiren insanlar olmayacak. Yaparlarsa onlarda bedelini ödeyecek. Sana kepenk indirin diyene sen meydan okuyacaksın. Teröristlere bu meydanları sokakları dar edeceğiz. Gelip evinde yiyip içecekler sonra evden eve koridorlar açacaklar. Böyle bir şey olabilir mi? Buna vatanseverlik denmez, buna terör örgütüne yardım yataklık denir. Onun için ben polis teşkilatımızın askerimizin bu mücadelenin son safhasında bu işi bitireceğimize inanıyorum.
 
 Bugün bir Batılı geldi. Öğleden sonra cezaevlerindeki vekillerle ilgili bir karar çıkacak dedi. Yapabiliyorsan şunu yap! Hemen bir telefon aç ve de ki: Bu Türkiye'nin iç hukukuna fazla karışmayın. Bunlar öyle kararlılar ki gönderdiğiniz mektubu size iade eder ve gereğini yaparlar. Bizim iç hukukumuza hiç kimse karışamaz. Bizde de hukukçular var kusura bakmasınlar. Onlar kendi işine biz kendi işimize. Şu anda Avrupa2nın değişik ülkelerinde teröristler kol geziyor. Milletvekilleri Brüksel'in meydanlarında nutuk atıyorlar. Bu şuurla geleceğe yürümemiz lazım. Biz bunları tanıyoruz ama bunların cibilliyetlerinin gereği bu. biz işimize bakacağız kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz.
 
2023 hedeflerine ulaşacağız. Bunu yaparken birilerinin ayağına basacağız bunu biliyoruz. Biz Türkiye'yi adım adım ileri götürmekte kararlıyız. Bizden sornaki nesillere büyük ve güçlü Türkiye'yi miras bırakmak için bu mücadeleyi gerekirse canımız pahasına vereceğiz. 15 Temmuz bu milletin gerektiğinde hangi fedakarlıkları yapabileceğini gösterdi. Ölümden korkmayanı durduracak bir güç yoktur. Karanlığın en koyu olduğu an aydınlığa en yakın olduğu zamandır.
 
YENİ GÜVENLİK KONSEPTİ
 
Türkiye'nin yeni güvenlik konseptini oluşturuyoruz. İçeride ve dışarıdaki tehditleri, sorunları kaynağında çözeceğiz. Kapıya kadar gelmesini beklemeyeceğiz. Her konu yeni güvenlik konseptinin içindedir. Sınır güvenliğini istediğiniz kadar iyi sağlayın ekonominizi güvenceye alamazsanız o sınırlar çöker. Mutlaka önceliklerimiz olacaktır. Terörle mücadele bu önceliklerin başında geliyor. Türkiye'nin terörle mücadelesi sadece kendi topraklarıyla sınırlı değildir. Suriye ve Irak'ta yürüttüğümüz operasyonlar, ülkemize yönelik terör tehditleri bu ülkelerde olduğu için oradayız. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Gaziantep saldırısından sonra karar verdik ve Cerablus'a girdik. DEAŞ orayı terk etti. Ardından Rai'ye girdik. DEAŞ oradan da gitti. Bizim başından beri söylediğimiz şey: Terörden arındırılmış bir bölge dedik. Buna hep doğru söylüyorsunuz dediler ama bizimle hareket etmediler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.