İstanbul'da yarın da okullar tatil olacak mı?

İstanbul'da yaşanan yoğun kar nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

İstanbul'da yarın da okullar tatil olacak mı?

Geçtiğimiz haftanın son gününden başlayan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle eğitim ve öğretime devam edilemiyor. Öğrenci ve velilerin okullara gitmekte zorlandığı hava şartları nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması adına İstanbul Valisi Vasip Şahin eğitim ve öğretime ara verildiğini duyurdu.

Yoğun kar yağışının etkisini yavaş yavaş yitirdiği İstanbul'da, kar yağışı yerini soğuk hava ve buzlanmaya bırakıyor. Yağan karların üzerine don ve buzlanma olması ise velileri tedirgin ediyor. Don ve buzlanmanın daha tehlikeli olduğunu düşünen veliler okulların yarın tatil olup olmayacağını merak ediyor.

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ VASİP ŞAHİN'DE

Yoğun kar yağışlarında öğrenci ve velilerin aklına ilk gelen isim Vasip Şahin oluyor. İstanbul Valisi'nin resmi hesaplarını takip eden öğrenciler okulların tatil olup olmadığını bu hesaplardan öğreniyor. Yarın yaşanması beklenen buzlanma ve don olayından olumsuz etkilenmek istemeyen öğrenci ve veliler Vasip Şahin'den yarın okulların tatil olup olmadığıyla ilgili açıklama bekliyor.

12 Ocak Perşembe günü okulların tatil olacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak ilerleyen saatlerde beklenen açıklamanın gelmesi tahmin ediliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER