banner480

İstanbul'da havalar nasıl olacak? İstanbul'a kar yağacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul'da sağanak yağışın devam edeceği ve sıcaklığın sıfır altına düşeceği bildirildi? İstanbul'da havalar nasıl olacak? İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Yağmur kaç gün sürecek?

İstanbul'da havalar nasıl olacak? İstanbul'a kar yağacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul'da sağanak yağışın devam edeceği ve sıcaklığın sıfır altına düşeceği bildirildi? İstanbul'da havalar nasıl olacak? İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Yağmur kaç gün sürecek?  Tüm bu sorularınızın cevabı haberimizde yer almakta...

​İSTANBUL'A KAR YAĞACAK MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıkmaya göre; "Bu akşam (Çarşamba) ve Perşembe gecesi İstanbul'da sıcaklık sıfırın altına düşeceğini ve Cuma günü de zirai dona dikkat edilmesi uyarısı yapıldı. 

Bugün'den itibaren İstanbul'da zaman zaman kuvvetli olması beklenen sağanak yağışların, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışına döneceği tahmin edilmektedir.

Kar yağışının Perşembe sabah saatlerine kadar etkili olduktan sonra yerini soğuk bir havaya bırakarak terk etmesi beklenmektedir. İstanbul'da sıcakların sıfırın altına düşeceği Çarşaba Perşembe ve Cuma günü için don olayı meydana geleceğinden trafik de meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

DON UYARISI

Ocak ve Şubat ayının güneşli geçmesi üzerine birçok meyve ağacı çiçek vermişti ki etkili olan yağmur ve soğuk hava dalgası nedeniyle çiçek veren ağaçlar soğuk havadan etkilendi. 
Seyhan Ziraat Odası İkinci Başkanı Cahit İncefikir: "Ağaçlar havaların sıcak gitmesi nedeniyle çiçek açtı, Korkumuz bundan sonra olabilecek soğuklar. Hiç temenni etmediğimiz olmaması için dua ettiğimiz soğukların şu anda oluşmuş olan tomurcukları çok büyük zarar vereceği ve sert çekirdeklilerde de mevcut çiçekleri yakacağından çekiniyoruz" demişti.

Metetoroloji yarın gece saatleri ile Perşembe sabah saatlerinde Trakya ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli don beklendiği belirtildi. Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Batı Karadeniz kıyılarında ise Perşembe günü hafif ve orta şiddette dün olayı beklendiği ifade edildi.

ANKARA VALİSİNDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, 28.02.2018 Çarşamba günü 04.00-22.00 saatleri arasında ilimiz genelinde güney ve güneybatı, zamanla batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve yer yer kısa süreli fırtına beklendiği bildirilmektedir. Bu çerçevede kuvvetli rüzgar ve fırtınanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı 'ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler' vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482