İş yerinde dedikodu işten atılma sebebi

Facebook'ta bir arkadaşı ile mesai arkadaşının dedikodusunu yaptığı belirlenen bir kişi işten çıkarıldı. Mesai arkadaşı tarafından fark edilen olaydan sonra açılan dava bunun gibi suçlara örnek teşkil etti.

İş yerinde dedikodu işten atılma sebebi

Denizli'de yaşanan bu ilginç işten atılma nedeni emsal bir karar verilmesini sağladı. İş yerindeki bilgisayarından sosyal medya hesabına giren bir çalışanın arkadaşıyla yaptığı yazışmalar herkese örnek oldu. Daha önce birlikte çalıştığı iş yerinden bir süre önce çıkarılan arkadaşı ile  Facebook hesabı üzerinden mesajlaşan işçi, bir süre sonra, bilgisayarı ve Facebook'u açık bırakarak masasından ayrıldı. Aynı ortamda bulunan diğer arkadaşı mesaj seslerinden rahatsız olduğu için kapatmak üzere açık olan bilgisayara doğru gidince gördüklerine inanamadı.
 
Mesai arkadaşının daha önce işten çıkarılan diğer arkadaşları ile aralarındaki konuşmalarda kendisinden bahsedildiğini gören ve kendisine küfür ettiklerini tespit eden kişi hemen mesajların çıktısını alarak yetkili müdürüne iletti. Müdürün de incelemesi üzerine dedikodu yaptığı belirlenen işçi işten atıldı.
 
İşçinin tazminat ve alacak davası açması üzerine Denizli İş Mahkemesi, söz konusu Facebook mesajlarının davacının iş akdinin haklı sebeple feshedildiğine karar verdi. İşçi tarafından tekrar temyiz edilen karar Yargıtay tarafından onandı.
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER