banner480

Hava sıcaklıkları geri düşüyor

Geçtiğimiz hafta hava sıcaklıklarında yaşanan yükselme ile baharın gelmesini beklerken, meteorolojiden gelen açıklama beklentileri biraz daha erteleyecek gibi görünüyor.

Hava sıcaklıkları geri düşüyor

Soğuk bir kış mevsimi geçiren ülkemiz bahar mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte havaların ısınacağı beklentisine girdik. Ancak meteoroloji yetkililerinden gelen hava tahminleriyle birlikte bu beklenti başka bahara kaldı.
 
6 DERECE BİRDEN DÜŞECEK
 
Yağışlı havanın etkisinde olan Türkiye genelinde sıcaklık değerleri düşecek. Ülke genelinde hava sıcaklığının düşmesi beklenirken yurdun genelinde de sağanak yağış etkili olacak. 
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre, hafta sonuna kadar yağışlı ve soğuk hava etkisini sürdürmeye devam edecek. Hava sıcaklığı batı ve iç bölgelerde 2 ila 6 derece azalması bekleniyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ve Ege'de kuzey yönlerden hafif olarak, ara sıra orta şiddette, Kıyı Ege ve Akdeniz'de ise kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
 
SAĞANAK YAĞMUR UYARISI
 
Yurt genelinde yağmur ve sağanak yağmur beklenirken, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Karadeniz'in iç kısımları karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Rüzgarın şiddeti; Akdeniz Bölgesi, Karaman, Aksaray, Niğde, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Konya'nın güney kısımlarında kuvvetli, Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde ise Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
Günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, aralıklı yağmur, gece saatlerinde ise karla karışık yağmurlu 9 derece

İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9 derece

İzmir: Çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 14 derece

Bursa: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9 derece

Adana: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların, sabahsaatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 19 derece

Antalya: Çok bulutlu, ilk saatlerde iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16 derece

Samsun: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13 derece

Trabzon: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13 derece

Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5 derece

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların, sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 15 derece
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482