Hainler FETÖ’nün emri ile harekete geçtiler!

16 Nisan referandumunun ardından Türkiye'de yeni bir gezi olayı ortamı hazırlamaya çalışanlar amaçlarına ulaşamadı. Yeni bir kalkışma için sosyal medya hesaplarından çağrıda bulunanlar FETÖ himayesinde olan tetikçi hesaplardan yaptıkları kışkırtmalar ile halkı sokaklara dökmeye çalışmışlardı.

Hainler FETÖ’nün emri ile harekete geçtiler!

Türkiye'de yaşanan birlik ve beraberliğe göz diken kötü emelli güçler, referandumdan çıkan ‘evet’ sonucunun ardından iyice çıldırmasıyla birlikte halkı birbirine düşürmeye çalıştılar. Sandıktan ‘hayır’ sonucu çıkması için ellerinden geleni yapan ancak yine de başaramayan hain odaklı güçler planlarına devam ediyor.   
 
OPERASYON TEK MERKEZDEN YÖNETİLİYOR
 
Türkiye'yi karıştırarak bulanıkta balık tutmaya çalışan güçler, teknolojinin imanlarını sonuna kadar kullanmaya çalışmışlar. Sosyal medya üzerinden binlerce çağrı yapan sanal teröristler, 397 binden fazla "gezi" "sokağa çağrı" "şiddet çağrısı" konuları geçen tweet attıkları belirlendi. En çok tweet atılan bölgeleri ise özellikle büyük şehirleri seçerek; İstanbul, Ankara, İzmir'in yanı sıra Berlin, Londra ve Paris'ten "sokağa çıkın" çağrısı yapıldığı belirlendi.
 
16 Nisan referandumunda halkın oylarına saygı duymayan ve ‘evet’ çıkmasıyla birlikte ‘sokağa ve şiddete çağrı’ çalışmaları başlatan hain grupların nasıl organize oldukları ve çalışmalarıyla ilgili yapılan araştırmalarda ilginç sonuçlar çıktı.

16-20 Nisan tarihleri arasında atılan tweet sayısı 397 bini geçti paylaşımlar "2. Gezi" vurgusuyla yapılıyor. Odakta CHP'li Eren Erdem var.

İşte sokağa çıkma ve şiddet çağrısında en çok paylaşım yapan provokatör hesaplar ve paylaşım sayıları.

Önce "protesto" söylemi geliştirilmiş sonra da "Yeni Gezi" çağrılarında bulunulmuş. Sokakları terörize edenlerin söylem analizi.

İnsanları sokakları terörize etmeye çağıran @ToplumsolDergi @sendika_org @hayir_tv adresler vererek eylemlere destek istedi. Finansör: FETÖ.

Emniyet yetkilileri sokakta yaşanacak şiddet olayları noktasında @Srcn_Syn hakkında inceleme başlatmalı. @politikbaykus hesabı adres verici.

Türkiye'de yabancı haber ajanslarına çalışan "ajan" gazeteciler "Kitlesel Gezi eylemleri" demeyi ihmal etmedi @stephenstarr @nilkoksalcbc.

"Yeni Gezi" diyerek yurt dışı iplerle paylaşım yapan hesaplar: Bu iki hesap şiddet çağrısında aktif rol aldılar. Birçok paylaşımın odağında @memetalialabora vari bu ikisi var: @RifatDogann @ilkerdediki
 
Şiddet ve terör çağrısın yapıp demokratik hazımsızlık çeken ve en çok etkileşim alan 3 hesap: @ferhatttunc @BirGun_Gazetesi @mkirikkanat.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER