Gizli aşk skandalı! Hakim, kocasından boşadığı kadına aşık oldu

Kayseri’de hâkim V.Ö., boşanma davasında koca E.Ç. için 6 ay uzaklaştırma verdi ve yabancı uyruklu A.Ç. isimli kadınla aşk yaşamaya başladı. Eşi A.Ç ile V.Ö.’yü parkta yakalayan E.Ç., hâkimi bıçakla yaraladı. E.Ç. tutuklandı, V.Ö. açığa alındı

Gizli aşk skandalı! Hakim, kocasından boşadığı kadına aşık oldu
Kayseride yaşanan olay filmleri aratmayacak cinsten. Yabancı uyruklu A.Ç kocası E.Ç'den boşanmak için Kayseri Aile Mahkemesi'nde dava açtı. Duruşma tarihi  31 Ekim 2017’ye verildi. Kasın avukatı ile mahkemeye başvurarak çocuklarının velâyetinin kendisine verilmesini ve tedbir nafakası bağlanmasını talep etti. A.Ç., kocasının da evden uzaklaştırılmasını istedi.
 
Gazete Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre mahkemede, geçici olarak görevlendirilen Aile Hâkimi V.Ö., 18 Ağustos’ta A.Ç.’nin talebini kabul ederek, kocası E.Ç.’nin beyanını almadan tedbir nafakası ödemesine hükmetti. Hâkim V.Ö., koca E.Ç.’nin 6 ay evden uzaklaştırılmasına da karar verdi.
 
MESAJLAŞMA BAŞLADI

 Evli olan hakim A.Ç'ye 10 gün sonra mesaj atarak ''Ben Hâkim V., durumunuz nedir?” diye sordu.  A.Ç., “Bir değişiklik yok” yanıtını verdi. İkili arasında yazışmalar sıklaştı. Boşanma hakkında konuşan ikili birbirlerine WhatsApp’tan fotoğraflar da gönderdi.
 
SARMAŞ DOLAŞ YAKALANDILAR

Yabancı uyruklu kadın 21 Eylül’de V.Ö.’ye “Eyvallah” isimli bir kitabı okuduğunu ve okuması için kendisine verebileceğini belirten bir mesaj gönderdi. Aynı gün saat 20.30 sularında ikili A.ç'nin yakınında bir parkta buluştular. Hakim ve kadın sarmaş dolaş öpüşmeye başladı. Çocuklarını görmek için gelen eski kocası hakim ve eski karısını parkta sarmaş dolaş görünce çılgına döndü. Hâkim V.Ö. ile yumruk yumruğa kavga eden koca E.Ç., onu bıçakla yaraladı.
 
OLAYI GİZLEMEK İSTEDİ

Hakim V.Ö tedavi görmeye gittiği hastanede olayı gizlemek istedi. Ancak bıçaklı yaralama olayı bilgisi üzerine hastane polisi duruma müdahil olunca gerçek ortaya çıktı. Gözaltına alınan E.Ç., “öldürmeye teşebbüs etme ve yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. A.Ç.’nin de tanık olarak ifadesi alındı. V.Ö.’nün durumu, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirildi.
 
Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, olayı Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK) taşıdı. HSK 1. Dairesi, son kararnamesiyle Hâkim V.Ö.’nün Kayseri’den Diyarbakır’a gönderilmesine karar verdi. HSK 2. Dairesi, müfettiş eliyle olayın soruşturulmasını da kararlaştırdı. Müfettişin raporunu sunmasının ardından HSK 2. Dairesi, Mehmet Yılmaz başkanlığında toplandı. Daire, hakkındaki soruşturma tamamlanıncaya kadar Hâkim V.Ö.’nün görevden uzaklaştırılmasına karar verdi. Kararda, V.Ö.’nün “kusurlu ve uygunsuz hareket ve ilişkileriyle mesleki şeref ve nüfuzunu veya şahsi onur ve saygınlığını yitiren davranışlarda bulunduğu” belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2017, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER