banner480

Fatih Tezcan Taksim’deki o fotoğrafı ve hain planı yerinde anlattı

16 Nisan’da yapılan referandumdan sonra Türkiye’de kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlerin hazırlıklarına dair fotoğrafların sırrı çözülüyor.

Fatih Tezcan Taksim’deki o fotoğrafı ve hain planı yerinde anlattı

İstanbul'un en merkezi yeri olan Taksim'e adeta pusu kuran CNN ve BBC International gibi ulusal kanalların yayın araçlarını Taksim meydanında hazır bekletmesi ve vatandaşların körüklenerek sokağa çıkmaya zorlanmasını gazeteci Fatih Tezcan, o fotoğrafın yayınlandığı Taksim Meydanı’ndan anlattı. Fotoğrafın ‘eski’ olduğunu söyleyen de oldu, ‘ben yeni çektim’ diyen de oldu. Fatih Tezcan ise fotoğrafın çekildiği noktaya giderek Türkiye’yi karışmış göstermek için hazır bekleyen basın yayın araçlarının ve taşların olduğu noktaları gösterdi. Fotoğraftaki amacın ne olduğunu açıklayan Tezcan, Türkiye üzerinde emelleri olan emperyalist güçlerin olduğunu en net gösteren fotoğraflardan biri olduğunu söyledi.

FATİH TEZCAN HAİN PLANIN HER ADIMINI ANLATTI

Taşların yığılı olduğu bölge ile göstericilerin Taksim’e çıkacağı noktanın yakınında olmasına dikkat çeken Tezcan, referandum sonuçlarını protesto etmek için toplanan göstericilerin arasında bulunan şüpheli bir grubun ‘taksime çıkmamız lazım’ şeklindeki ısrarlarının altını çizdi.

Gezi olaylarında da ‘yapmamız lazım, çıkmamız lazım’ sözlerinin ne anlama geldiği herkes tarafından biliniyor. Büyük bir arbedeyi önlemek için fotoğrafın peşine düşülmesinin ardından kurulan tuzağın engellendiğini anlattı. Kaos planının nasıl devreye sokulmaya çalıştığını tek tek anlatan Fatih Tezcan, hain planlara karşı uyanık davranmak gerektiğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2017, 01:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482