Evlendirme programlarına kökten çözüm

Televizyon ekranlarında yayınlanan evlendirme programlarına gelen şikayetlerin artması üzerine kökten çözüm geliyor.

Evlendirme programlarına kökten çözüm

Hergün yeni bir skandalın yaşandığı evlendirme programlarına kesilen cezalar yetersiz kalıyor. Bu programlara vatandaşlar tarafından gelen şikayetler üzerine rekor cezalar kesildi. Programlarda yaşanan tartışmalar ve olumsuz davranış örnekleri nedeniyle cezalar kesildi anca bu cealar pek de caydırıcı olmadı. 

Hemen hemen bütün televizyon kanallarında yer alan izdivaç programlarına bir son vermek için gerekli çalışmalar başlatıldı.
ATV'de yayınlanan Esra Erol, Kanal D'de yayınlanan Kısmetse Olur, Show TV'de yayınlanan Evleneceksen Gel, Star TV'de yayınlanan Zuhal Topal'la, Fox TV'de yayınlanan En İyi Benim isimli izdivaç programlarının kaldırılması çalışmaları için düğmeye basıldı.

TAMAMEN KALDIRILIYOR

RTÜK organına hergün binlerce şikayet gelen ve reyting almak uğruna her türlü numaraların yapıldığı evlilik programlarına kökten çözüm geliyor. Büyük skandalların yaşandığı evlilik programları tamamen kaldırılacak. Bir gazetede yer alan habere göre, evlilik programlarının tamamen kaldırılması için gerekli olan  kanun hükmünde kararname hazırlıklarına başlandı.

KHK RAPOR HAZIRLAYACAK

Evlilik programlarının kaldırılması için komisyon çalışması hazırlanarak bitirilecek ve daha sonra rapor yazacak. Daha sonra konu Meclis'e sunulacak. Daha sonra RTÜK yasasında yapılacak olan değişiklik kabul edildikten sonra çına kanun Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girecek. Böylece yeni yayın döneminde bütün evlilik programları tamamen kaldırılmış olacak.   

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER