Enerjisini Türkiye için harcıyor, ihanet çetesine 'dur' diyor!

Enerji Bakanı Berat Albayrak, ihanet çetesi FETÖ terör örgütünün karşısında dimdik duruyor.

Enerjisini Türkiye için harcıyor, ihanet çetesine 'dur' diyor!

Kabineye girdiği günden itibaren çok etkili çalışmalar yapan ve Türkiye'nin enerji piyasasındaki yerini sağlamlaştıran anlaşmalara, projelere imza atan Enerji Bakanı Berat Albayrak, ihanet çetesinin yeni hedefi oldu.

Türkiye için yapılan her türlü lehte çalışmanın karşısında duran bu ihanet çetesi FETÖ terör örgütü şimdi de Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın memleket aşkıyla çalışmasından rahatsız. Bu konuda türlü dedikodular servis ediliyor ancak millet biliyor ki Bakan Berat Albayrak ile birlikte Türkiye'nin enerji piyasasındaki ivmesi daha da arttı.

ALBAYRAK'TAN MÜJDE!

Öte yandan Rus gazında indirim konusunda tarafların mutabık kaldığını açıklayan Bakan Albayrak, Türk Akımı'nın detayları hakkında da, "İlk hat Türkiye'nin iç pazarına diğer hat ikinci pazarlara ihraç için" dedi. 

Albayrak, Türkiye'nin menfaatine olacak tüm projeleri destekleyeceklerini ifade etti. Bakan Albayrak ayrıca, "Bizim tek derdimiz var, bu millete çok çalışıp hizmetkar olmak. Kazan kazana dayalı bir çok proje gerçekleştireceğiz. Türkiye'nin enerji ve arz güvenliğini sağlamak konusunda kimsenin endişesi olmasın. Bu milletin yaptıkları karşısında bizim daha da çok çalışmamız lazım" değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, "Doğalgaz ve elektrik fiyatları üzerinde çalışılıyor. Önümüzdeki dönem güzel haberlere gebe olacaktır. Bu ve benzeri indirimlerle ilgili çalışmaya devam edeceğiz." "Bizim tek derdimiz var, bu millete çok çalışıp hizmetkâr olmak" diyen Bakan Albayrak sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu milletin yaptıkları karşısında bizim daha da çok çalışmamız lazım. Türkiye tarihinde ilk kez kış aylarında doğalgaza indirim yapılmış olacak. 2023 hedeflerini yakalamak için çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor."

BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

21 Şubat 1978 yılında dünyaya gelen Berat Albayrak aslen Trabzonludur. Türk iş adamı, siyasetçi  olan Berat Albayrak 24 Kasım 2015 tarihinden beri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanıdır.  Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadıdır.
Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinin Yenice köyünden olan Albayrak, Lise eğitimini  Özel Fatih Koleji'nde yapmış üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde tamamlamıştır.

Albayrak daha sonra New York'ta Pace Üniversitesi'nde finans üzerine MBA yapmıştır.

Birçok şirkette üst düzey işlere imza atan Berat Albayrak bir dönem Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti'den milletvekili olarak meclise girdi. 24 Kasım'da Ahmet Davutoğlu başbakanlığındaki 64. Hükümet'in Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bakan olarak tayin edildi. Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Türkiye Hükûmeti'nde bu görevine devam etti.

Üç çocuk babası olan Berat Albayrak ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadıdır.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER