Emniyet'ten darbedilen köylülerle ilgili açıklama geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü, 5 Ağustos’ta Hakkari Şemdinli’de yapılan operasyonun ardından gözaltına alınan şüpheli şahısların darp edildiğine ilişkin açıklama yaptı.

Emniyet'ten darbedilen köylülerle ilgili açıklama geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü, 5 Ağustos’ta Hakkari Şemdinli’de yapılan operasyonun ardından gözaltına alınan şüpheli şahısların darp edildiğine ilişkin açıklama yaptı. 

İşte o açıklama;

“Hakkari ili Şemdinli ilçesi Altınsu Mahallesi’nde 5 Ağustos 2017 günü icra edilen operasyon esnasında açılan ateş sonucu 1 polis memurunun şehit olmasının ardından ateşin geldiği değerlendirilen bölgelerde bulunan şüpheli şahısların hukuka uygun olarak gözaltına alınması üzerine; bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada gözaltına alınan şüpheli şahısların darp edildikleri iddia edilerek gerçeği yansıtmayan haber ve yorumlar yoğun olarak işlenmiştir. Nitekim Hürriyet Gazetesinin 10 Ağustos 2017 tarihli nüshasında Ahmet Hakan tarafından mezkur olay ele alınarak; ‘İnsanlık onuru işkenceyi yenecek başlığıyla güvenlik kuvvetleri gece saatlerinde işte bu köye baskın yapmış, kapıları kırıp halkı yere yatırmış ve tekme, tokat, silah dipçiğiyle vurmuş. Dövülenler arasında yaşlı kadınlar ve çocuklarda varmış’ gibi gerçeği yansıtmayan yorumlara yer verildiği müşahede edilmiştir. İddialar gerçeği yansıtmadığı gibi, terör örgütünün daha önce 2017 yılı Şubat ayı ortalarında Mardin ili Nusaybin ilçesi Koruköy ve çevresinde gerçekleştirilen operasyonlar örneğinde başlattığı basın yoluyla olumsuz algı oluşturma çabasının bir tekrarı yaşanmaktadır. Belirtilen bölgede operasyonlar başladığında terör örgütü tarafından benzer bir karalama kampanyası başlatılarak, güvenlik kuvvetlerinin vatandaşlara işkence, baskı vb. uyguladığı yönünde asılsız haberler ortaya atılmıştır. Ancak operasyonlar neticesinde üst düzey 3 yöneticisinin de bulunduğu terör örgütünün çok sayıdaki mensubu etkisiz hale getirilip bölgedeki tüm silah ve patlayıcı depoları ele geçirilmiştir. Bölgede ikamet eden vatandaşlarımızın hilafına köyleri temel üslenme alanına çevirmeye çalışan terör örgütünün bölge üzerindeki baskısı ortadan kaldırılmıştır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER