banner480

Diyanet İşleri Başkanı 'Kutlu Doğum Haftası' kararını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, geçtiğimiz dönemde 'Kutlu Doğum Haftası' ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Mehmet Görmez, "Kutlu Doğum Haftası bir siret haftasına dönüştürülerek bundan sonra da 14-20 Nisan'da icrasına devam edilmelidir" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı 'Kutlu Doğum Haftası' kararını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Kutlu Doğum Haftası", "Hicri Takvim Birliği", "İmsak ve Yatsı Vakitlerinin Tespiti" ile "Ramazanda Yayınlanan Dini İçerikli Programlar"ın ele alındığı "Din İşleri Yüksek Kurulu Genişletilmiş İstişare Heyeti"nden çıkan kararları açıkladı. Görmez, kamuoyunda büyük bir tartışma konusu olan 'Kutlu Doğum Haftası' etkinliklerine son noktayı koyarak; "Kutlu Doğum Haftası'nın FETÖ ile irtibatlanması aziz milletimizi derinden yaralamıştır. Bu iddia tarihi gerçeklere de aykırıdır. İdrak edilen Mevlit Kandili'nin bir alternatifi değildir."
 
'KUTLU DOĞUM HAFTASI' ETKİNLİKLERİNİN TARİHİ DEĞİŞMEYECEK
 
Kutlu Doğum Haftası kapsamında yapılan etkinliklerle ilgili bir açıklama yapan Görmez; ‘’etkinlikler yönetmelik hükümlerine göre ve Diyanet'in gözetim ve denetiminde yürütülmelidir. Peygamberimizin ve onun doğumunun bir tartışma konusu yapılması kabul edilemez. Mevlit Kandili programları zenginleştirilerek sürdürülmeli Kutlu Doğum Haftası ise bir siret haftasına dönüştürülerek bundan sonra da 14-20 Nisan'da icrasına devam edilmelidir."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482