banner480

Dereye kan döken zabıta tarafından tespit edildi

Konya'nın Akşehir ilçesinde bulunan bir dereye kamyon ile kan döken kişinin kimliği zabıtalar tarafından tespit edildi.

Dereye kan döken zabıta tarafından tespit edildi

Konya'nın Akşehir ilçesinde bulunan bir dereye kamyon ile kan döken kişinin kimliği zabıtalar tarafından tespit edildi. 

Geçen sene (2016)'da muhtelif zamanlarda Konya Akşehir Karabulut Mahallesi içerisinden geçen dereden kanlı su akması nedeniyle bu mahallede yaşayan vatandaşlar durumu Jandarmaya ve Akşehir Belediyesine bildirmişti. Yapılan araştırmalarda bu kanın nereden dereye döküldüğü tespit edilemezken 2017 yılı içerisinde de aynı şikayetler Altuntaş Mahallesi içinden geçen Adıyan Çayı’ndan geldi. Buradaki vatandaşlarda çaydan kanlı su aktığını bildirerek durumdan şikayetçi oldu. Kanlı suyun hayvanlarına ve insanlara hastalık bulaştıracağını düşünen mahalle sakinleri olayın çözülmesini istedi.

SONUÇ ALINAMADI

 Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dere boyunca yaptıkları araştırmada D-300 karayolundan Üçhüyük Mahallesi’ne dönüş kavşağından yaklaşık 350 metre içerideki Üçhüyük Mahallesi istikametindeki köprü üzerinde kan izleri tespit ederken yine köprü altındaki otlarda kan izleri ve et parçacıkları tespit etti. Yakınlardaki güvenlik kameralarını inceleyen zabıta ekipleri, bir sonuç alamadı.

Olayın tekrar yapıldığı ihbarı üzerine hızla harekete geçen ekipler aynı köprüde yine kan ve et parçaları izine rastlayınca bu işi yapanların tespiti için köprü yakındaki bir ağaca güneş enerjisi ile çalışan bir güvenlik kamerası yerleştirip köprüyü izlemeye aldı. 13 Haziran 2017 tarihinde bir tankerin köprüye yanaşarak şoförünün tankere hortum bağlayıp dereye kan boşalttığı güvenlik kamerasınca tespit edildi. Gereğinin yapılması için kamera kayıtları ve deredeki kan ve bulunan et parçaları da numune olarak  Akşehir İlçe Jandarma Komutanlığına teslim edildi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482