Denizli Cumhuriyet Başsavcısı kaza sonucu hayatını kaybetti

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile koruma polisi bir kamyonun makam aracına çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Kaza sonucunda koruma polisi yaralanırken, kamyon şoförü kaçtı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı kaza sonucu hayatını kaybetti

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile koruma polisi cezaevine giderken, kent çıkışındaki Bozburun Mahallesi yakınlarında geçirdikleri trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti.

Makam aracına çarparak kazaya neden olan kamyon şoförünün olay yerinden kaçtığı belirtildi. Ağır yaralanan koruma polisi ise hastaneye kaldırıldı.


MUSTAFA ALPER KİMDİR?

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper 1969 yılında Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde doğdu. Sırasıyla; Cumhuriyet İlkokulu, Kavaklıdere Ortaokulu, 60.Yıl S.M.Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı üniversitede Avrupa Birliği Hukuku uzmanlığı ve yüksek lisans derecesi aldı. İzmir'de öğretim görevliliği ile avukatlık yaptı, askerliğini de İzmir'de tamamladı. 1995 yılında Ankara Hâkim/Savcı adayı olarak mesleğe katılan Alper, stajının akabinde Konya/Ereğli, Muş/Varto, Afyonkarahisar/Dazkırı, Çanakkale Cumhuriyet Savcılıkları; İskenderun, Van Cumhuriyet Başsavcılıkları, Van Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu.

İngilizce bilen, hakim Hatıran Alper ile evli ve 2 çocuk babası Başsavcı Mustafa Alper 13 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Denizli Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapıyordu.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER