Denizli Başsavcısı Mustafa Alper'in vasiyeti yürekleri parçaladı

15 Temmuz alçak darbe girişimini önleyen önemli isimlerim başında yer alan ve Denizli'de bu sabah geçirdiği trafik kazası sonucu olay yerinde hayatını kaybeden Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in çocuklarına bıraktığı vasiyeti ise yürekleri burktu.

Denizli Başsavcısı Mustafa Alper'in vasiyeti yürekleri parçaladı

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in içerisinde bulunduğu makam aracı, bu sabah Denizli-İzmir yolu Bozburun mevkiinde Uğur T'nin kullandığı 64 DL 821 plakalı kamyon ile çarpıştı. Makam aracının hurdaya döndüğü kazada Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoför Muzaffer Aşşehirli olay yerinde hayatını kaybetti. 

MUSTAFA ALPER KİMDİR?

Başsavcı Mustafa Alper'in bir röpörtajda 15 Temmuz günü ailesi ile haberleşmesi ve çocuklarına bıraktığı vasiyeti yürekleri değladı."KORKMAYIN, BABANIZDAN ASLAHA UTANMAYIN"


Mustafa Alper'in, Denizli'de bulunan yerel yayın yapan gazeteci Engil Ünal'a verdiği röpörtajda darbe gecesi çocuklarıyla vedalaşmasını şu sözlerle belirtmişti:

 CUMHURİYET GAZETESİ'NDEN SKANDAL PAYLAŞIM: KİME HİZMET EDİYORSUNUZ?

"Ben bugüne kadar hep helal lokma yedim ve size de helal lokma yedirdim. Devletin okullarında okudum. Ülkeme karşı sevgi ve saygımı hiç kaybetmedim. Şimdi ben gideceğim, geri dönmeyebilirim. Geri dönmediğim zaman anneniz size sahip çıkar. Annenize bir şey olursa anneannenize ya da babaannenize gidin. Bankamatik kartımı bıraktım, içinde maaşımdan arta kalan miktar olduğunu söyledim. 15 bin lira kadar para olan banka hesap cüzdanını da verip bununla da hayatınızı devam ettirirsiniz.Anneanneniz ve babaanneniz size sahip çıkacaktır. Bunlar gelir geçer. 10 yıl, 20 yıl, belki 30 yıl sonra babanızın cenazesini alıp Demokrasi Şehitliğine defnederler. Korkmayın, babanızdan asla utanmayın."
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER