banner480

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın görüşme tarihi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın Mayıs ayında görüşecekleri açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın görüşme tarihi belli oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın NATO Zirvesi öncesi Mayıs ayında görüşeceğini duyurdu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump, gelecek ay bir araya geliyor. Randevuyu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu duyurdu. Liderler, NATO zirvesi öncesi Washington'da buluşacak.

Donald Trump, son olarak Erdoğan'ı arayarak referandum sonucu için tebrik etmişti. 20 Ocak'ta göreve gelen ABD Başkanı, Erdoğan'la ilk kez görüşmüş olacak.

Dominik Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Miguel Vargas ve Guatemala Dışişleri Bakanı Carlos Raul Morales'i Ankara'da ağırlayan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Erdoğan-Trump zirvesini basın toplantısında duyurdu. Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız  Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın mayıs ayı içinde, teyitleştikleri gibi, NATO zirvesinden önce görüşmesi için bir tarih belirleyeceğiz" dedi.

İki liderin telefon görüşmesinde Suriye'yi ele aldıklarını aktaran Çavuşoğlu, Ankara'nın Rakka operasyonundaki çekincelerini Washington'a ilettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482