banner480

Cumhurbaşkanı Erdoğan Steinmeier'i kabul etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'i kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Steinmeier'i kabul etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Bakan Steinmeier'i kabul etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katıldığı görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i kabul etti.
Kabulde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yer aldı.

ALMAN BAKAN'IN BEDEN DİLİ DİKKAT ÇEKTİ

Görüşme sırasında Steinmeier'ın ayaklarını birleştirip, ellerini bacaklarının arasında tutarak çekingen, sağına soluna bakınan bir görüntü çizmesidikkat çekti.

İLİŞKİLER GERİLİNCE TÜRKİYE'YE GELDİ

Almanya'nın kaçak HDP'lilere, PKK'lılara ve FETÖ'cülere kucak açmasını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tepkisini sert bir dille ifade etmiş, buna karşılık Steinmeier da "Erdoğan'ın sözlerini anlayamıyorum" demişti. 

TELEFONDA RANDEVU VERİLMEMİŞTİ

Ayrıca, geçtiğimiz haftalarda Alman yayın organı Deutsche Welle ilginç bir iddia ortaya atmıştı.
DW'de yer alan habere göre; Steinmeier,Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan defalarca randevu alamamış, randevu verilince ise uzun süre telefonda bekletilmiş, ardından da telefon yüzüne kapatılmıştı.

CAN DÜNDAR'LA FOTOĞRAF VE CAN DÜNDAR'IN ATTIĞI TWİT

Öte yandan, 15 Temmuz'dan bir süre önce Almanya'ya kaçan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Steinmeier'la görüşmüş, görüşmenin ardından çekilen fotoğrafı Twitter hesabından yayınlamıştı.
Dündar, attığı twitte  "Alman Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, dün Türk mevkidaşı tarafından telefonda bekletildiği iddiasından çok etkilenmişe benzemiyordu" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482