Çerkezköy'de kimyasal patlama sonrası uyarı: Bebeklerinizi emzirmeyin!

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde meydana gelen patlama nedeniyle dumandan etkilenen 29 işçi tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Bir tekstil fabrikasında yaşanan patlamada nedeniyle sızan gazdan dolayı çevredeki vatandaşlar uyarıldı. Emziren çalışanların ise ikinci bir haber gelene kadar bebeklerini emzirmemeleri istendi.

Çerkezköy'de kimyasal patlama sonrası uyarı: Bebeklerinizi emzirmeyin!

Çerkezköy'de bulunan bir tekstil fabrikasının kazanında meydana gelen patlamanın ardından olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken sağlık ekipleri de yaralananları hastaneye kaldırdı. Dumandan etkilenen 29 işçi tedavi altına alındı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan özel sektöre ait olduğu belirlenen bir tekstil fabrikasında yaşanan patlama sonrasında 29 işçi dumandan etkilenerek tedavi altına alınırken çevrede bulunan diğer işçiler de olası bir olumsuzluğa karşı evlerine gönderildi.  

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Belediye Başkanı Vahap Akay da Organize Sanayi Bölgesi'ne giderek çalışmaları yerinde inceledi. Kaymakam Abban, "Kazanın bir tanesinde kimyasal reaksiyon nedeniyle aşırı ısınmadan dolayı patlama meydana gelmiş. Koku ve duman nedeniyle fabrika boşaltıldı" açıklamasını yaptı.
 
ANNENLERE ‘EMZİRMEYİN’ UYARISI

Öte yandan Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından tüm OSB çalışanlarına SMS atılarak, zehirlenme olasılığı konusunda uyardı. Atılan mesajda; "Değerli çalışanlarımız, akşam organize bölgesinde yaşanıldığı düşünülen kimyasal sızıntı olma ihtimaline karşı özellikle gece vardiyasından çıkan çalışanlarımız iş kıyafetlerini ve varsa etkilenen diğer kıyafetlerini diğer kullandığı elbiselerden ayrı yıkamalarını ve duş almalarını öneririz. Emziren çalışanlar için kimyasal madde ile ilgili net bilgiye ulaşılana kadar emzirmemeleri önerilir. Gerekli bilgi alındıktan sonra tekrardan bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilerinize" açıklaması yapıldı.
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER