banner480

Bayram tatili 9 gün mü olacak?

Ramazan Bayramı’na günler kala tatilcilerin aklındaki tek soru tatilin kaç gün olacağı. Tatilin 9 gün olması için çalışmalarına devam eden turizmciler gerekli girişimlerde bulundular. Gözler şimdi ise gelecek olan haberde.

Bayram tatili 9 gün mü olacak?

Marmaris’te bulunan turizmci ve esnaf, 24-27 Haziran tarihleri arasındaki 4 günlük Ramazan Bayramı tatilinin uzatılması için iktidara çağrıda bulundu. Yaptıkları çağrıda; bayram tatilinin 3 gün daha uzatılarak hafta sonu ile birlikte 9 güne çıkarılmasının turizm sektöründe canlanmaya neden olabileceği belirtildi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı, şöyle dedi:

BAYRAM TATİLİNİN UZATILMASI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDULAR

"Eğer hükümet tatili bir hafta uzatırsa iç pazar ve turizm sektöründe olumlu dönüş olacaktır. Bir an önce hükümetin tatilin uzatılması yönünde karar almasını istiyoruz. Önceki yıllarda olduğu gibi vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamamaları için ön rezervasyonlarını yaptırmaları gerek. Hükümetle, tatilin uzatılması için görüşmelerimiz devam etmektedir. İktidarın Muğla temsilcileri ile bayram tatilinin uzatılması çağrımızı paylaşarak Ankara’ya iletilmesi için girişimlerde bulunduk."

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, esnaf ve turizmciler tarafından gelen bayram tatilinin uzatılmasıyla ilgili taleplerini parti genel merkezine ileteceklerini söyledi.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482