banner480

Başbakan Yıldırım'dan çok sert açıklama: Tecavüze en ağır darbeyi...

Başbakan Binali Yıldırım, tartışma yaratan cinsel istismar önerisi hakkında, "CHP bir ucuz istismar aracı olarak kullanmaya kalkıştı. Bu tecavüze af değildir'' dedi.

Başbakan Yıldırım'dan çok sert açıklama: Tecavüze en ağır darbeyi...

Başbakan Binali Yıldırım tartışma yaratan cinsel istismar yasasıyla ilgili, "Bu bir tecavüze af değildir. Tecavüze en ağır cezayı AK Parti getirdi. Bu cezaları tecavüzle ilgili bir konu değil." dedi.

MADEN OCAĞINDA HEYELAN

Başbakan Yıldırım, Ankara'da cuma namazı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Yıldırım'ın açıklamaları şöyle: "Yağışlardan dolayı bir göçük meydana geldi. Heyelan münasebetiyle 3 mnadenci hayatını kaybetti. 13 madenci için de kurtaram açlaışmaları devam ediyor. Bu ocak özel bir işletme. Çalışmalar, valiliki, başbakanlık bütün birimlerce devame diyor. Açık ocakolması, çok yağış olması dolayısıyla çalışmalar ağır ilerliyor."

MHP'YE GÖNDERİLEN ANAYASA METNİ

Başbakan Binali Yıldırım, MHP'ye gönderilen anayasa metniyle ilgili sorularan bir soruya, "Henüz bir cevap gelmedi." dedi.

"BU BİR TECAVÜZE AF DEĞİLDİR"

Cinsel istismar suçunda, mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine imkan veren düzenlemeye ilişkin tartışmalar hakkında görüşleri sorulan Yıldırım, "Olay şudur. Yaşı tutmayan, erken yaşta evlenenler var. Bilmiyorlar yasaları, dolayısıyla çocukları oluyor. Baba hapse giriyor. Çocuklar anasıyla yalnız başına kalıyor. Bu şekilde 3 bin aile olduğu tespit edildi. Bir seferliğine bu mağduriyetin giderilmesine yönelik bir çalışmadır. Seçim kampanyalarında herkes bu sorunu çözmek için söz vermişti. Her şey ortada. Bu bir tecavüze af değildir. Tecavüze en ağır cezayı AK Parti getirdi. Tecavüzle ilgili bir konu değil" diye konuştu.

"CHP'NİN ÇARPITMA FAALİYETLERİNDEN İBARET"

'Tecavüzcüler bundan istifade edecek' yönündeki açıklamaların tamamen gerçek dışı ve iftira olduğunu vurgulayan Başbakan Yıldırım, "Bundan böyle bu şekilde evlenmeler olursa hiçbir şekilde müsamaha edilmeyecek. Geçmişte bu cezaların varlığından haberdar olmayan, yaşı tutmayanların evlenmesi sonucu, aile dağılmış, çocuklar anayla birlikte perişan, baba hapiste; bunlara bir seferliğine mahsus olmak üzere 3 bin ailenin mağduriyeti gideriliyor. Olay bundan ibaret. Bunun dışındakiler maalesef bildik, CHP'nin çarpıtma, saptırmaya yönelik faaliyetlerinden ibaret" ifadelerini kullandı.

"VATANDAŞLARIMIZ RAHAT OLSUN"

Doların durdurulamayan yükselişiyle ilgili de konuşan Yıldırım; "Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısını saat 16.00'da, ilgili birimlerin katılımıyla geniş kapsamlı bir şekilde yapacağız. Amerikan seçimlerinden sonra dünya ekonomilerinde bir hareketlilik başladı. Özellikle döviz kurlarıyla başlayan bu hareketliliğin halen devam ettiğini biliyoruz. Dolar kurundaki bu artış da, diğer döviz kurlarındaki artışlar da dahil olmak üzere bu konuları değerlendireceğiz. Vatandaşlarımız rahat olsun, Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır. Türkiye ekonomisiyle ilgili herhangi bir tereddüt yok."

"ÖYLE VEYA BÖYLE ÇEKİLECEKLER"

Yıldırım, PYD'nin Münbiç'ten çekilmesi konusunda Türkiye'nin kararlılığının sürdüğünü dile getirerek; "Münbiç'teki PYD varlığının ortadan kaldırılması, Fırat'ın doğusuna çekilmesi konusunda başından beri Amerika ile bir mutabakatımız var. Her görüşmede bu mutabakatın arkasında olduklarını ve bunun gereğini yapacaklarını ifade ediyorlar. Halen onun tahakkuk etmesini bekliyoruz. Çekilecekler, öyle veya böyle çekilmek durumundalar."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482