banner480

Azrail isimli vatandaşın zor hayatı

Van Erciş'te muhtarlık yapan "Azrail Yok" adlı vatandaş ismi yüzünden hayatının zorluklarını anlattı.

Azrail isimli vatandaşın zor hayatı
Van'ın Erciş ilçesinde muhtarlık yapan bir vatandaş adı ve soyadıyla dikkat çekiyor. Öyleki adını öğrenen ya korkup kaçıp gidiyor yada espiri yapamadan duramıyor.

ADI AZRAİL SOYADI YOK

İsminden dolyaı yapılan şakaları olgunlukla karşılayan Azrail Yok adlı vatandaş hayat hikayesini ve başından geçen bir kaç olayı anlattı. Muhtar 4 büyük melekten biri (Azrail) adını taşıdığına mutlu olduğunu belirtti. İşte başından geçen birkaç olay;

"Van'dan ziyaret için İzmir'e gidecektim. Havalimanına işlemler için kimliğimi verdiğimde işlemleri yapan görevlinin bilgisayara ve bana baktığını gördüm. Ben de gülerek 'Hanımefendi siz hiç Azrail ile karşılaştınız mı' dedim. O da 'hayır' dedi. Sonra, 'Ben şimdi eve gitsem eşime, dostlarıma, ben bugün Azrail'i uçağa bindirdim desem kimse inanmaz' ifadesini kullandı. Ben de 'haklısınız kimse inanmaz' dedim." 

Ayırca Yok havaalanında ilginç bir olay yaşadığını şu şözlerle anlattı. "Silahı teslim alan arkadaş diğer arkadaşına 'Bak Azrail silahını teslim ediyor' dedi. Arkadaşı da 'Bak hem Azrail hem de Yok, bu can almıyor' dedi." diye konuştu. 

Azrail Yok, bazen selam verdiği ve "hayırlı işler" dilediği esnafın kendisine, "Azrail iyi ki buradan geçtin, selam verdin en azından biz de ölümü hatırladık. Biliyoruz ki ölüm vardır, ticaretimizde yanlış yapmayalım." 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482