banner480

Atatürk'e hakaretten aranan Hasan Akar tutuklandı!

Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etme ve Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından hakkında yalama kararı bulunan ve 43 gündür firari olan Hasan Akar Bakırköy Adliyesi'ne gelerek teslim oldu. Teslim olan Akar'ın öne sürülen suçlarından toplam 2,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

Atatürk'e hakaretten aranan Hasan Akar tutuklandı!

Atatürk'ün  hatırasına alenen hakaret etme" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından hakkında yakalama kararı bulunan ve 43 gündür firari olan Hasan Akar Bakırkòy Adliyesi'ne gelerek teslim oldu.Akar polisler eşliğinde adliye içinde bulunan polis noktasına götürüldü. Hasan Akar durusma saati geldiğinde hakim karşısına çıkacak.

İnternette yayınlana videoda Atatürk'e ve annesi Zübeyde Hanım'a hakaretler ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Hasan Akar firari durumdaydı. Hakkında yakalama kararı çıkartılan Hasan Akar'ın yargılanmasına bugün Bakırköy 18'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak. Akar’ın "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından toplam 2,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482