banner480

Araç sahiplerine müjdeli haber

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortası ile ilgili olarak primlerin düşürülmesine karar verildiğini açıkladı. Bu karardan sonra vatandaşların araçların sigortası konusunda daha rahat olacağı belirtiliyor.

Araç sahiplerine müjdeli haber

Hazine Müsteşarlığı tarafından sigorta şirketlerine iyi niyetli yaklaşımlara rağmen trafik sigortası primlerinin uygun fiyatlara düşmemesi sebebiyle yüksek fiyat uygulanması kararı aldıklarını açıkladı. Mehmet Şimşek, "Böylece otomobillerin zorunlu trafik sigorta primlerinde ortalama yüzde 30'luk indirim sağlanmış olacak. Trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise mevcut primlere göre ortalama indirim yüzde 40'ı bulacak" dedi.
 
Mehmet Şimşek, uygulama ile araçlarda zorunlu trafik sigorta primlerinde ortalama yüzde 30'luk indirim yapılacağını, trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise var olan primlere göre ortalama indirimin yüzde 40'a yaklaşacağını bildirdi.
 
Zorunlu trafik sigortası primleriyle ilgili açıklamalar yapan Şimşek, serbest piyasa tarafında belirlenen primlerin hem vatandaşlar hem de sigorta sektörü için uygun tutarlarda olmasının önemli olduğunun altını çizdi.
 
Devlet hazinesinin de sektörü rahatlatmak ve genel sorunları çözmek için gerekli kanuni düzenlemeler yaptığını hatırlatan Mehmet Şimşek, yasal düzenlemelerden sonra primlerin biraz düştüğünü fakat yeterli iyileşmenin sağlanamadığını belirtti.
 
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482