banner480

''AB raporunu kabul etmiyoruz!''

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AB İlerleme Raporu’nun Türkiye’yi köşeye sıkıştırma amacıyla hazırlanmış yanlı bir rapor olduğunu söyledi.

''AB raporunu kabul etmiyoruz!''

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında Avrupa Birliği (AB) ilerleme raporuna tepki gösterdi. Raporun Türkiye’ye karşı hiçbir zaman kabul edilemeyecek ifadelerle dolu olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Bu ilerleme raporlarının tenkitkar olması alışılmış bir şeydir. Ama bu Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak, siyaseten Türkiye'nin özellikle teröre karşı verdiği bu zor mücadelede Türkiye'nin mücadelesini de bir şekilde etkileyebilecek olan yanlı bir rapordur. Bu raporun içeriğini kabul etmediğimizi, bu raporu yazılmasındaki düşüncenin çok dostane olmadığını ifade etmek isterim" dedi.

Yatırımcıya vatandaşlık 

Kurtulmuş yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesiyle ilgili ana çalışmanın tamamlandığını da belirterek, kriterlerin Türkiye'de belirlenecek belli bir miktar sabit sermaye yatırımı, gayrimenkul alımı, belli sayıda kişiye istihdam sağlama gibi seçeneklerden oluştuğunu duyurdu.

Failleri yakalandı 

Kurtulmuş, Derik saldırısıyla ilgili gözaltılar olduğunu belirterek, "Şu ana kadar 62 kişi gözaltına alındı. Olayın ana failleri yakalandı. İnşallah hizmetler, vekil belediye başkanlarıyla vasıtasıyla sunulmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

330'u görüp getireceğiz

- Yeni sistemin adı başkanlık ya da cumhurbaşkanlığı sistemi önemli değil. Adı mahiyetini değiştirmez. 330'u gördüğümüz an Meclis'e getireceğiz.
- Hedefe ulaşınca Fırat Kalkanı harekatı durdurulmuş olacaktır. 
- Dolardaki dalgalanma AB seçimleriyle ilgili ve geçici.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482