5 ton çöpün içinde onu aradılar

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde yaşanan olayda, parasını yanlışlıkla çöpe atan bir kadının belediyeye başvurması üzerine belediye ekipleri kayıp parayı bulmak için 5 ton çöpü aramak zorunda kaldı.

5 ton çöpün içinde onu aradılar

Evlerinin kirası için eşinin biriktirdiği para ve ziynet eşyalarının olduğu poşeti yanlışlıkla çöpe attı. Yaptığı yanlışlığın sonradan farkına varan kadının ihbarı üzerine harekete geçen Yıldırım Belediyesi ekipleri, belirlenen çöp kamyondan dökülen 5 ton çöpün içinde 4 saat süren arama çalışmaları sonucunda kayıp paraları buldu. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali yaptığı açıklamada, bu yanlışlık sonucunda vatandaşın mağdur olmaması için çalışma yapan ekibini ödüllendirmeyi ihmal etmedi.

BELEDİYE EKİPLERİ CANLA BAŞLA ÇALIŞTI
 
Merkez Yıldırım ilçesi Yeşilyayla Mahallesi Yanbol Sokak’ta yaşayan Ahıskalı Makmidov ailesi aynı gün içinde korku ve sevinci yaşadı. Mehmet Makmidov’un ev kirası için bir miktar para biriktirerek bir poşete koydu. Eşi ise ev temizliği yaptığı sırada paraların ve bir miktar ziynet eşyasının olduğu poşeti farkına varmadan çöpe attı. Çöpe giden paraların üzerinden 2 saat geçtikten sonra olayın ciddiyetinin farkına varan Mehmet Makmidov, telaşa kapılarak Yıldırım Belediyesi’ni başvurarak konuyla ilgili yardım istedi.

UZUN UĞRAŞLAR SONUCUNDA BULUNDU

Makmidov’un yaptığı başvuru üzerine hemen harekete geçen Yıldırım Belediyesi ekipleri, ilk önce araç takip sistemi yardımıyla çöpleri toplayan aracın yeri tespit edildi. Daha sonra Yıldırım Belediyesi’nin gönderdiği özel bir araçla evinden alınan Mehmet Makmidov’un gözetiminde boşaltılan 5 tonluk çöp aracı didik didik tarandı. 4 saat boyunca arama çalışmaları sürmesinin ardından paranın olduğu poşet bulunarak mağdur olan vatandaş Mehmet Makmidov’a teslim edildi.
 
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER