15 Temmuz şehidinin ikizi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koruması oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi şehit olan Erkan Yiğit'in ikizi Volkan Yiğit'i yanına koruma olarak aldı.

15 Temmuz şehidinin ikizi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koruması oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin 1. yılında, o gece gazi olanlar da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "demokrasi nöbeti" tuttu.

Hain darbe girişiminde bomba ile yaralanan gazi Şenol Gençer ile şehit olan Erkan Yiğit ve gazi olan ikizi Volkan Yiğit'in ağabeyleri Hakan Yiğit, yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

Yiğit, kardeşinin şehit olduğu yerde yaşadıklarını anlattı.

Yiğit, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine ailece Külliye'ye nasıl geldiklerini ise şöyle anlattı:

"Şehit Erkan Yiğit ve Gazi Volkan Yiğit, esnaftık, kendi halimizde vatandaşlardık. Buraya gelmemiz, burada sabaha kadar gösterilen direnç... Yağan mermilerin altında, tankların karşısında dik durduk. Sabah uçaklardan atılan ikinci bomba tam burada aracın üzerine geliyor. Burada durdukları için direkt duvara savuruyor, parçalıyor. Rahmetli, şehadet şerbetini burada içiyor. Volkan Yiğit de aynı noktada yaralanıyor. Cumhurbaşkanımız ikizin tekine sahip çıktı, yanına koruma olarak aldı."

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2017, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER