15 Temmuz darbe girişiminin küçük tanığı o anı anlattı

Ankara'da ailesiyle yaşayan 13 yaşındaki Yağız Alan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlattı.

Ankara'da ailesiyle yaşayan 13 yaşındaki Yağız Alan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlattı.

Darbe girişiminin küçük tanığı Yağız Alan, o gece yaşadıklarını filmde şöyle anlatıyor :

"O akşam hava çok güzeldi. Balkonda babamla sohbet ederken, annem telaşla bizi içeri çağırdı. TV izlemeye başladık, annem çok endişelenmişti. Babam çok dikkatliydi, bir süre haberlere baktıktan sonra Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın konuşmasını dinledik.
Babam sakince gömleğini istedi ve abdest almaya gitti. Neler olduğunu anlamaya çalışırken babamın amcamları ve arkadaşlarını arayıp konuştuklarını duyduktan sonra olayın ne kadar büyük olduğunu fark ettim. Babam beni alnımdan öptü. 'Oğlum, annen önce Allah'a, sonra sana emanet.' dedi ve evden ayrıldı. O günü hiç unutamam. Kısa süre sonra uçaklar bomba atmaya başladı.
Anlam veremiyorduk, kimdi bunlar? Ardından sala sesi duydum. İlk olarak anlam veremedim. Arkadaş grubumuzla mesajlaşırken Furkan’ın kardeşi Aras, bombaları fark etmesin diye annesi kulaklık takip müziği sonuna kadar açmış. Sığınağa inen, saklanan arkadaşlarım var. Biz bütün geceyi bomba ve sala sesleriyle geçirdik. Babamın sağsalim geldiğini yastığıma koyduğu çiçekten anlamıştım. Çok şükür, ülkemiz kurtulmuştu."
(AA)

"Bİ DÜNYA MAÇ" WWW.SKYSKOR.COM


 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER