10 bin polis memuru adayı alınacak! İşte başvuru tarihleri

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 10 bin polis memuru adayı alımı yapılacağı açıklandı.

10 bin polis memuru adayı alınacak! İşte başvuru tarihleri

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Eğitim Merkezilerine (POMEN) 9 bini erkek ve bini kadın olmak üzere 10 bin öğrenci alınacağı açıklandı.

Emnihyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına bağlu Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 20'nci dönem polis meslek eğitimi için 1.000'i kadın, 9 bini erkek olmak üzere toplam 10 bimn polis memuru adayı alımı gerçekleştirilecek.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Ön başvurular 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığına ait " www.pa.edu.tr " adresinden on-line olarak gerçekleştirebilecek. 

POLİS ADAYILIĞI İÇİN GEREKLİ OLAN ŞARTLAR NELER?

20'inci dönem polis meslek eğitimi için adaylarda aranacak şartlar; Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretin Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekli olacak.

31 Aralık 2017 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak, 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 türünden en az 60,00 taban puan alınmış olması gerekecek.

Ayrıca Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az 48,00 taban puanı almış kuşulu aranacak.

Aday olan öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılaşacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak görev hayatına başlayacak.

SINAV TAKVİMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlara  " www.pa.edu.tr " adlı resmi siteden ilgillere duyurulacak.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER