banner480

Fi'yakalı final!

Puhu TV ekranlarında yayınlandığı günden bu yana her sahnesi her kurgusu olay yaratan ve izleyicinin çoğu zaman klişeleşmiş dizi karmaşası içinde yeni bir heyecan bulduğu Fi ilk sezonun ardından final yoluna girdi.

Psikolog-Yazar Azra Kohen'in yok satan kitap üçlemesi Fi Çi Pi'den alınan ve fenomen haline gelen dizi cesur bir adımla internet yayıncılığı ile seyirci karşısına çıkmış, güçlü mü güçlü kadrosu ve heyecan dolu sahneleriyle, dizinin içine yerleştirdiği reklamlarla ve yaratmış olduğu karakterlerle beklentilerin çok üstünde bir izlenme oranını yakalamayı başarmıştı. Fi'den sonra Çi ile 2. sezonun bitimiyle Pi sezonunun da çekileceği beklenirken Azra Kohen bombayı patlatmış ve dizinin artık amacı dışına çıktığı bu nedenle de yapımın son bulmasına karar verdiğini ifade etmişti. Fi severler ise büyük bir hayal kırıklığına uğramıştı.Dizinin amacı dışına saptığını ve bu nedenle de bitmesi gerektiğini belirten Kohen yapımın hayranlarını da şaşırtmıştı. Fi damakta bir tat bırakarak ekranlara veda edecek 2 bölüm sonra. Herkesin merak ettiği konu ise yapımın nasıl bir final yapacağı. Aslında Kohen yapmış olduğu açıklamalarla finalin de kitaba göre bitmeyeceği "spoiler"ını verdi ister istemez. Dizinin ilk sezonun ardından kitap dışına çıktığını vurgulayan Kohen, dizinin merakla beklenen finaline dair açık bir cümle kurmasa da Fi'nin klasikleşmiş ve sonu belli yapımlar gibi hareket etmeyeceği aşikar...

FİNALDE DENİZ VE DURU BARIŞIP KAVUŞUR MU?

Serenay Sarıkaya nam-ı diğer Duru, Deniz yani Mehmet Günsür ile kavuşabilecek mi? Özellikle sosyal medyada ve Twitter aleminde böyle bir beklenti olduğunu gözlemledim. Ancak dizinin tutkunları için söyleyelim dedik ya Fi çok başka bir anlam bütünlüğü yarattı diğer yapımlar içinde. İnternette yayınlanmasının yanı sıra şaşırtan sahneleriyle tekrara düşmekten hep kaçınmayı başardı. Arada sınırları zorlayan çekim hataları olmadı mı? Oldu. Özellikle 7. bölümde Eti'nin su doldurduğu bardaktaki suyun her karede farklı bir doluluk oranında olduğu sahne çok konuşulmuştu...Tüm bunlara bir nazar boncuğu verecek olursak final tam anlamıyla kasıp kavuracak. Her hikayede daha az rol alan ama dizinin seyrine etki edecek karakterler vardır. Fi Çi'de de bu isimler belli. İçinizden kim diye soruyorsunuz... Merakınızı gidereyim: Özge Egeli ve Bilge.Fi Çi'nin ilk bölümünden bu yana Can Manay'ın peşinde olan Özge Egeli'nin intikamı acı olacak. Bilge'nin ise Can Manay'a karşı duyduğu öfke ve aynı zamanda da tutkunun ceremesini çekeceğini belirteyim. "Hikayede mutlu bir son olmayacak mı?" Fi Çi'nin finali için sürpriz bir son beklemekte fayda var. Dizi 2. sezonunda bitecek evet ama Pi'ye giriş yapılmayacağı için finalin sonunda açık kapı bırakacak bir son bekleyenler şaşırmasın. Fi'nin ekmeğinden ileride faydalanmak isteyenler olacaktır elbet. Bu sebeple dizide baş karakterlerden herhangi birinin ölümünü düşünmek en son fikir olmalı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Senem Gözde
Senem Gözde - 4 ay Önce

zaten filmin kitaba göre gitmediğinden kitaba göre final bulmaması da kesinlikle mantıklı. Ama az da olsa uysalardı hiç değilse kitabı okumazdık :) Merak ettiğim kitabı şimdi baştan okuyacağım.Çünkü dizisi çıktı diyip yarıda bırakmıştım kitabı :) :) emeğine sağlık çok güzel bir yazı olmuş.

banner481

banner482