Favori YouTuber'larım

Daha önceden YouTuber’lık ile ilgili bir konu paylaşmıştım. Daha doğrusu internet âleminde neredeyim ve YouTube hesabımı aktif kullanmaya karar verdiğimde neler yaptım gibi bir yazıydı. Bu yazımda kendi takip ettiğim birkaç YouTuber’dan bahsedeceğim. Aslında ben çok fazla da YouTube hesabı takip etmiyorum.  Daha doğrusu YouTube kanallarını izlemeye yeni başladığım için takip ettiğim kanallar da henüz çok az ama izlediklerimin tamamını buraya yazamasam da ilk 5 favorimden bahsedeceğim.

Hadi Başlayalım,

Gözde Tezer

 

Gıyabında kız kardeşim ilan ettiğim Gözde benimle dertlerinden zevklerine, ilgi alanlarından görüşlerine kendimden bir milyondan fazla ortak şey bulduğum bir YouTuber.

Kanalında, kilo verme motivasyonundan, selülitle savaşa, anılarından, kendi uyguladığı deneyimlediği birçok tavsiyesine sayısız faydalı video bulabileceksiniz. Hele bir Selülit ile savaş videosu var ki ben denedim annem bendeki değişmeden dolayı irademe değil de Gözde’ye teşekkür etti. :)

Daha önceden muhabirlik de yaptığı için kameralara ve konuşmaya aşinalığı profesyonelliği her halinden belli. Ama Gözde bunu çok fazla dile getirmiyor. ( hani havasını da atar bence atılır yani :) )

Bence Gözde belli bir yaş grubunun kankası, belli bir yaş grubunun Gözde ablası.

İçeriklerinde kendi anılarından bahsettiği sohbet paylaşımlarını izlerken sanki kız kıza oturmuşsunuz yatağa, elinizde yastıklar o anlatıyor siz dinliyorsunuz hissi veriyor insana. Hala çok başarılı içerikler üreterek giderek beğeni ve takipçi kazanmaya devam eden Gözde’yi ben de şiddetle size takip etmenizi öneririm. Hem ne güzel işte yeni bir arkadaş kazanmış hissedeceksiniz. Ha bu arada annelerin de izlemesini şiddetle tavsiye ettiğim bir kanal.

Tuğçe Sarıcaoğlu

 

Alanı ile ilgili iş yapan insan çok azdır bilirsiniz. Hani sevdiği işi yapan azdır ya bu da onun gibi bir şey. Tuğçe de kendi alanında bir kanalı var. İzmir’de yaşıyor Ege Üniversitesi mezunu, peyzaj mimarı ve 1 yıldır aktif video çekiyor.

Çocukluğundan beri üretmeyi çok seven Tuğçe’nin kanalını izledikten sonra kendinizi size çöp şişlerden avize, dolap camından şifonyer yaparken bulabilirsiniz. Depolama çözümleri de gerçekten takdire şayan. Tuğçe’yi Eski evlerinde odasındaki boruları kapatmak için yaptığı dolabı ayakkabılık yapması ile tanıdım ben de. Boruları dediysem de yığılmış boru değil odasından geçen bir kalorifer borusu incecik bir şey :) izlediğinizde kendiniz göreceksiniz.

Tuğçe o kadar yaratıcı ki aklınıza gelen her şeyi değerlendirebilme kabiliyetine sahip inanılmaz bir yetenek. Bir çerçeveden üç parça eşya çıkardı. Mesela ben çerçeve aldım eve gitmek için sabırsızlanıyorum :)

Kanalında çok güzel Vlog’laro var gezmesi hayalim olan tek ülke ( o derece vizyonsuzum yani :)) Amsterdam’ı öyle güzel çekmiş ki mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. izlerken valiz toplayıp gidesi geliyor insanın :)

Murat Kendugan

Kendine has yorumları ve tarzı ile öğrencilere yaptığı tavsiyeler ile izleyici kitlesini her geçen gün artıran Murat bence ileride muhteşem bir eğitim danışmanı YouTuber olarak kanalına devam etmeli.

İşletme ile ilgili her konuda videolar, parodiler ve oyunları çektiği videoları olduğu kadar Vlogları da izlenmeye değer. Bir dönem işinden ayrıldıktan sonra video çeken ve yeni iş bulduktan sonra da çektikleri videoları izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

 

Merve Özkaynak

Merve benimle nispeten aynı meslekte. Bir dönem o da benim gibi Dijital Pazarlama yapmış.

Aslında Merve için hiçbir şey yazmayacaktım. Sadece adını yazıp bırakacaktım. Anlatılacak çok şey var. Yani bir başlasam uzar gider :)

Anlatmaya hiç gerek yok size izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim kanallardan biri. Kozmetik üzerine kurulmuş en güzel, en başarılı makyaj ve kozmetik üzerine açılmış kanal bence.

Yaminin Tozlu Sayfaları

Yağmur Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesine başlıyor bu sene.

Henüz 18 yaşında ama tam bir kitap kurdu. Yabancı dillere merakı olduğu kadar çok fazla da kitap okuyor ve bu hevesini okuduğu kitapları kendine göre yorumlayarak videoya çekiyor. ( bu arada iyi seviyede İngilizce Fransızca ve Almanca konuşabiliyor :)

Kendisi ile çok kısa süre önce tanıştım ama kitaplar üzerine çektiği videoları çok faydalı. Bir kitabı almadan önce karar veremiyorsanız Yaminin Tozlu Sayfalarında bi araştırma yapın derim J eminim faydasını göreceksiniz J

Umarım paylaştığım youtuber’ları beğenir takip edersiniz. Hepsi birbirinden farklı alanlarda işlerini en başarılı yapan YouTuber’lar. İlişki üzerine paylaşımlarım ile yakında ikinci videomu yükleyeceğim.

Bir sonraki yazımda eğer siz de YouTuber olmak isteyenlere vereceğim minnak tavsiyelerim olacak.

Keep Calm and Watch YouTube :)

Sevgiler,

YORUM EKLE