banner480

Türkiye'den o ülkeye artık pasaportsuz gidilebilecek

Resmi ziyeret için Türkiye'ye gelecek olan Ukrayna Başbakanı Volodimir Groysman, Türkiye ile Ukrayna arasındaki vizelere ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye'den o ülkeye artık pasaportsuz gidilebilecek

Tükiye'ye resmi ziyaret hazırlığında olan Ukrayna Başbakanı Volodimir Groysman, Türkiye ve Ukrayna arasında pasaportsuz seyehate ilşkin analşamanıun bu hafta imzalanacağını açıkladı.

Ukrayna Bakanlar Kurulu'nun resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Groysman, Türkiye ziyareti öncesinde toplanan Ukrayna Bakanlar Kurulu'nda, Ukrayna Bakanlar Kurulu ile Türkiye Cumuriyeti Hükümeti arasında vatandaşların karşılıklı olarak seyahatlerinin düzenlenmesi anlaşmasına değişiklik getiren sözleşmenin imzalanmasına yönelik kararname imzalandı. İKİ ÜLKE ARASINDA ZİYARETLER YENİ TİP KİMLİKLE OLACAK


Söz konusu kararname, iki ülke arasında yeni tip elektronik nüfus cüzdanlarıyla seyahat edilmesine ilişkin anlaşmanın imzalanmasının önünü açıyor. Groysman, konuyla ilintil olarak yaptığı açıklamada, Türkiye ziyareti esnasında imzalayacağı Türkiye-Ukrayna arasındaki pasaportsuz seyehat anlaşmasının, Türkiye'ye seyehat edecek olan Ukrayna vatandaşlarına büyük kolaylıklar sağlayacağını ifade etti. 

Groysman, bu anlaşma ile, iki ülke vatandaşları, yeni tip kimlik kartlarıyla birbirlerinin ülkelerine ziyarette bulunabileceğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482