Torun maaşı verilecek aileler belirlendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan çalışma sonucunda torununa bakacak büyük anneye verilecek olan maaşların sahipleri belirlendi.

Torun maaşı verilecek aileler belirlendi

Büyükannelere verilecek olan maaş için başvuru yapan binlerce aile arasından seçilen 6 bin 500 aileye maaş verilmesi kararlaştırıldı. Yeni başlayacak olana uygulamaya gösterilen yoğun ilgi edeni ile bir dönem başvurular durduruldu ancak daha sonra başvurular tekrar başlamıştı.
 
ANNELERİ ÇALIŞMA HAYATINA KAZANDIRMAK AMAÇLANIYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan çalışma sonucunda çalışan annelerin doğum sonrasında iş hayatına geri dönmesini sağlamak için hayatını kolaylaştırmak amaçlanıyor. Çocuklarına bakacak kimse olmayan ailelerin çocuklarına bakım için büyükanneye maaş desteği verilecek.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, büyük anneye destek için torun maaşına ilişkin 10 ilde 6 bin 500 ailenin tespit edildiğini belirtti.
 
Büyük anne projesinde maaş almaya hak kazanan isimler açıkladı. İsimlerin yer aldığı liste, Çalışma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımladı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER