banner480

TOKİ Eylül ayında indirim getiriyor

TOKİ Başkanı Ergün Turan, borcunu en hızlı şekilde ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 20 indirim yapılacağını açıkladı. Turan, bu kampanyanın Eylül ayında başlayacağını söyledi.

TOKİ Eylül ayında indirim getiriyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yüzde 20 indirim kampanyasını Eylül ayında başlatacaklarını söyledi. Turan yaptığı açıklamada, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik yüzde 20 indirim kampanyasına ilginin yoğun olduğunu belirtti.

Bu sene indirim kampanyasını Eylül ayında yapacaklarını, kampanyaların belirli kurallara göre yapıldığını söyleyen Turan, "Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. İnşallah en geç 9'uncu ayda indirim kampanyamızı yapacağız. Bunu bekliyor vatandaşlarımız" dedi.

İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru zamanını dikkatli takip etmesi gerektiğinin altını çizen Turan, "Açıklanan tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak" bilgisini verdi.

İNDİRİMDEN YARARLANMAK İSTEYENLER İLGİLİ BANKAYA BAŞVURU YAPACAK

TOKİ Başkanı Turan, indirim kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşların belirlenen tarihler arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini dile getirerek; "Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482