TOKİ açık arttırma ile arsa satıyor

TOKİ idaresi tarafından farklı illerde bulunan 76 arsa açık arttırma usulü ile satışa sunuldu.

TOKİ açık arttırma ile arsa satıyor

İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi farklı illerde bulanan ve toplam 971 bin 623 metrekare genişliğe sahip olan 76 arsa satılacak.

TOKİ'nin açık arttırma ile satışa sunacağı 971 bin 623 metrekare olan arazilerin İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya,  Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Elazığ, İstanbul, İzmir, Konya, Ordu, Sivas ve Trabzon'da olacağı yazılı bir açıklama ile bildirildi.

Satılacak olan arsaların konut, ticaret, turizm, sanayi, akaryakıt ve servis, küçük sanayi sitesi, depolama, spor tesisi, sosyal kültürel tesis, otel, üniversite, özel ilköğretim ve ortaöğretim okulu gibi yapımlarda kullanılacağı  ifade edilerek, satış müzayedesinin 26 Ocak Perşembe günü 13.30'da TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkezinde ve İstanbul'daki TURYAP Genel Müdürlük Müzayede Salonu'nda yapılacağı duyuruldu.

SATILACAK ARSALARIN KULLANIM ALANLARI

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Bahçelievler'de bulunan 40 bin metrekarelik ticaret ve turizm alanı niteliğindeki taşınmazın yüzde 25 peşin 36 ay vade ile satılacağı açıklandı. Ankara, İstanbul ve İzmir'de satışa sunulan arazilerin durumları ise, Ankara, Yenimahalle Yakacık'ta bulunan arazi küçük sanayi sitesi ve depolama alanı olarak kullanılabilecek, yüzde 25 peşin 60 ay vade, Etimesgut Aşağıyurtçu'da üniversite alanı olarak satışa sunulacak alan ise yüzde 15 peşin 48 ay vade ile özel ortaöğretim tesis alanı ise peşin olarak satışa sunulacak.

İstanbul Başakşehir ve Kâğıthane'de bulunan arslar bakım ve akaryakıt tesis alanları olarak satışa sunularak yüzde 25 peşin 6 ay vade ile yine Başakşehir'de bulunan sosyal kültürel tesis alanları yüzde 15 peşin-48 ay vade ile özel ilköğretim alanı ise peşin olarak satılacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 13:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 13 ay Önce

Adana yüreğir/levent mahallesi tüvtürkün ordaki boş arazilere yapacaklar ama bekliyoruz daha.

SIRADAKİ HABER