banner480

Osmangazi Köprüsü artık güvence altında

Türkiye'nin son yılardaki en büyük projesi olarak göze çarpan Osmangazi Köprüsü'ne büyük bir bedelle sigortalatma yapıldı.

Osmangazi Köprüsü artık güvence altında
Osmangazi Köprüsü 3.5 milyarlık dolarlık teminatı bedeli ile terör, doğal afet, deprem ve yangın gibi risklerden zarar görmesinin önüne geçmek adına sigortalandı.

Osmangazi Köprüsü, bir diğer adıyla İzmit Körfez Geçiş Köprüsü, sigorta ve reasürans brokerliği şirketi Marsh Türkiye aracılığıyla sigortlandı. 

Yapımı 2010 yılında start alan, dünyanın dördüncü, Avrupa'nın ise ikinci en uzun asma köprüsünün bağlantı yolları ve tünelleri de dahil projeye ve inşaat aşamasının temeninat değeri 3,5 milyar dolar civarında.

Yapılan sigorta kapsamında, doğal afetler, yangın, hırsızlık, tasarım hataları, inşaat riskleri gibi hususlarda yer almakta.

POLİÇE BAĞLANTI YOLLARINIDA KAPSIYOR

İmzalanan poliçe, köprü ve bağlantı yollarını da içerisine alıyor. İkinci fazın inşaatının tamamlanması ile topkam yatırım bedeli 6 milar dolar olarak göze çarpıyor. 

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yoları dahil), 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 433 kilometre uzunluğuyla eşsiz durumda.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482