banner480

MNG Kargo satılıyor

Türkiye’de en çok tercih edilen kargo şirketleri arasında yer alan MNG Kargo’nun, merkezi Dubai’de olan Mirage Cargo B.V'ye satılmasına karar verildi.

MNG Kargo satılıyor

Rekabet kurulu’nun resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda, "Mirage Cargo B.V. tarafından MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş'nin hisselerinin tamamının Mehmet Nazif Günal, Aslan Kut, Mustafa Eftal Gölgeli, Hasan Tayyar Arıca, Ayşegül Özkaplan'dan devralınması işlemi" olarak verildi. Gerekli prosedürlerin uygulanmasından sonra Rekabet Kurulu onayı ile satış işlemi tamamlanacak.SATILACAĞI HABERLERİ KONUŞULUYORDU

2003 yılında MNG Holding'in iştiraki olarak kurulan MNG Kargo'nun satılacağı ile ilgili haberler gündemde konuşuluyordu. MNG Kargo Türkiye genelindeki 815 şubesi ile faaliyet gösteriyor. Bünyesindeki 2 bin 600 araç ile günde 600 bin adrese teslimat yapan şirketin yaklaşık 9 bin çalışanı bulunuyor.


 
ALICI DUBAİ MERKEZLİ

Satış işlemini Rekabet Kurul'unun onaylamasıyla MNG Kargo'yu alacak olan Mirage Cargo Services (MCS), 2009 yılında Dubai'de kuruldu. Şirket dünya çapında nakliye ve lojistik hizmetleri veriyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482