Kargolar artık 7 gün 24 saat teslim alınabilecek

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, yaptığı açıklama ile vatandaşlara kolay hizmet vermek için yaptıkları yenilik ile kargoların daha rahat teslim alınabileceği müjdesini verdi.

Kargolar artık 7 gün 24 saat teslim alınabilecek

Türk mühendis ve üreticileriyle birlikte yapılan ortak çalışmalar sonucunda üretilen PTT Kargomat'lar sayesinde vatandaşların kargolarını, 7 gün 24 saat teslim alabilme imkanına sahip olacak.
 
PTT’nin yaptığı çalışmalarla, hayatı kolaylaştırmayı ve dünya standartlarında hizmet vermeyi amaçladıklarını belirten Bozgeyik, Kargomat'ların önümüzdeki ay test kullanımının Ankara'da başlayacağını söyledi. PTT Kargomat'ların Dünya standartlarına göre geliştirilen akıllı cihazlar sayesinde, özellikle çalışan insanların mesai saatleri sonrasında da kargolarını alma imkanı sağlanacak. Şehirlerdeki AVM’ler ve büyük sitelere yerleştirilen cihazlar sayesinde 7 gün 24 saat kargo alma olanağı sağlanacak.
 
"CİHAZ, SON DERECE GÜVENLİ"
 
Yazılımı ve üretimi Türk mühendisler tarafından yapılan çalışmalar sonucunda hazırlanan cihazın, son derece güvenli olduğunun altını çizen Bozgeyik, "Yazılımlar da kendi kontrolümüzde olduğu için vatandaşlarımız son derece emniyetli ve uygun şartlarda bu hizmeti satın alacaklar." ifadesini kullandı. Test kullanımından sonra belirlenen eksiklere göre bütün ülkeye yayılması planlanıyor.
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER