Kanal İstanbul’a Güney Koreli inşaat devleri talip oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "çılgın proje" olarak yansıyan Kanal İstanbul'un yapımına Güney Koreli SK Engineering & Construction firması talip oldu.

Kanal İstanbul’a Güney Koreli inşaat devleri talip oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve kamuoyuna "çılgın proje" olarak yansıyan Kanal İstanbul'un yapımına Güney Koreli SK Engineering & Construction firması talip oldu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Güney Kore ziyaretinde söz ettiği Kanal İstanbul projesine Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in'in ülke olarak projeye destek vermekten mutlu olacaklarını açıklamıştı.

Seung, Avrasya Tüneli ve 1915 Çanakkale Köprüsü gibi projelerde yer aldıklarını ve Türkiye'de deneyim sahibi olduklarını dile getirerek, “Bu (Kanal İstanbul), hem değer hem de önemi bakımından çok büyük bir proje. Biz Türkiye’de ortaklarımızla beraber büyük projelere katılıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu proje ile ilgili davet etti ve bizim liderimiz kabul etti. Bize iş düştü demektir. Bizim Türkiye'de deneyimlerimiz var. Sadece projenin ayrıntılarının açıklanmasını bekliyoruz. Ayrıntılar netleştikten sonra biz projeye önderlik etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER