banner480

İstanbulda'ki 51 yıllık Anadolu Efes fabrikası kapanıyor

Anadolu Efes İstanbul Merter'de bulunan 51 yıllık fabrikasının üretim faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı. Anadolu Efes, 22 Mayıs'tan itibaren üretimini durduracak.

İstanbulda'ki 51 yıllık Anadolu Efes fabrikası kapanıyor

İstanbul Merter'de 51 yıldır faaliyet gösteren Anadolu Efes fabrikası yaptığı açıklamayla 22 Mayıs itibariyle faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Anadolu Efes Biracılık ve Malt San. AŞ. adına Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

"Şirketimizin çevresel, ekonomik, toplumsal sürdürülebilirlik stratejisi ve üretim verimliliği programı çerçevesinde, İstanbul Merter'de bulunan fabrikamızın üretim faaliyetlerini 22 Mayıs 2017 tarihi itibarıyla durdurarak; Adana, Ankara ve İzmir'de bulunan diğer tesislerine kaydırma kararı alınmıştır. Bu karar kentleşme sonucu şehir merkezinde kalan bir fabrikanın şehir ve bölge halkı üzerindeki çevresel ve lojistik etkileri göz önünde bulundurularak alınmıştır. Toplam kapasite içerisinde %15 paya sahip olan İstanbul fabrikamızın üretiminin kaydırılması ile kapasite kullanım oranımızın artması hedeflenmektedir. Fabrikamızın bulunduğu alan ile ilgili değerlendirmelerimiz devam etmektedir."

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2017, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482