Fazla mesai yapan memurlara müjdeli haber

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'da Devlet Memurları Kanunu'na tabi fazla çalışan memura fazla çalışma ücreti verilmesine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Fazla mesai yapan memurlara müjdeli haber

SGK'da Devlet Memurları Kanunu'na tabi fazla çalışan memura fazla çalışma ücreti verilmesine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı. 

FAZLA MESAİ ÜCRETİ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı'nca yapılması öngörülen işlemlerin zamanında sonuçlandırılabilmesi için Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi personeline fazla mesai ücreti ödenecek.

SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde görevli Devlet Memurları Kanunu'na tabi personele fazla çalışma ücreti ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Böylelikle bu yasa yürürlüğe girdi. Buna göre, fazla çalışma ücreti, mesai saatleri dışında fiilen fazla çalışan personele verilecek.

Her personele fazla çalışma ücretinin ödeneceği süre ayda 50 saati geçemeyecek, söz konusu her saat için 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nun "K" cetvelinde 1,83 lira olarak belirlenmiş ücretin 5 katı esas alınacak.

Fazla mesai yapan personel ile çalışılan gün ve süreleri gösteren fazla çalışma cetveli düzenlenecek ve bu cetvel, söz konusu personel ile birim amiri tarafından imzalanacak. Karara göre, fazla çalışma ücreti verilen personele, diğer mevzuat hükümlerine göre ayrıca fazla çalışma ücreti ödenmeyecek. Kararın hükümleri, 1 Mart-31 Ağustos 2017 tarihlerini kapsıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER