Ev almanın tam zamanı

İstanbul’un genelinde başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılacak olan Piyalepaşa İstanbul projesiyle ilgili bilgi veren Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, "Bu dönemde konut almayan ilerde başını duvara vurur" dedi.

Ev almanın tam zamanı

Adnan Polat, ilk etap satışları için sona gelindiği Piyalepaşa İstanbul projesinde ikinci etapta bulunan konutların satışlarına da başlandı. Konut genişlikleri 70 metrekare ile 210 metrekare arasında değişen dairelerin metrekaresini ise 10 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla vatandaşlara sunuluyor.

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre; projede bulunan stüdyo daireleri 700- 800 bin TL arasında satışa sunuluyor. Proje kapsamında yer alan rezidans konutların metrekaresi ise 13 bin TL’den başlıyor. Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, konut fiyatlarında bütün dönemlerin en düşük seviyesinde olduğunu belirterek 16 Nisan’da yapılacak olan referandumdan sonra fiyatların artacağı haberini verdi.

Adnan Polat, gayrimenkul sektörünün hareketlenmesi için başlatılan kampanyalar sayesinde şu anda konut almanın tam zamanı olduğunun altını çizerek “Bu dönemde konut almayan ilerde başını duvara vurur” dedi.

Kentsel dönüşüm dahilinde yapılan projede, tapusu olan konut sahipleri evlerinin alımı için bir ay içinde kura çekilişi sonucunda belirleneceğini söyleyen Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, tapusu olmayan gecekondu sahiplerinin durumları için ise sahibi oldukları metrekare oranında TOKİ ya da başka bir firmadan yeni bir ev sahibi olacaklarını söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER