Büyükannelere maaş takvimi belli oldu!

Torun büyüten anneanne ve babaannelere verilecek maaş bu ay sonunda belli olacak. İstanbul,Bursa ve İzmir'in pilot seçildiği sistemde ilk olarak bin aile ile Şubat-Mart ayı gibi deneme süreci başlayacaktır.

Büyükannelere maaş takvimi belli oldu!

Torun bakan büyükannelere maaş verilmesi büyük yanı uyandırırken, sisteme ilişkin detaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu'ndan geldi. 

6 Ay uygulanacak

İstanbul Sanayi Odası'nın (ISO) kadın istihdamını sağlaması için ortaya koyduğu torun bakan büyükannelere maaş verme durumunu değerlendiren Müezzinoğlu, "Bin ailelik pilot uygulama ile işe başlayacağız. 6 ay denendikten sonra eksikleri de görerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na ve Maliye Bakanlığı'na sunacağız. Uygulamanın sonuçlarını haziran-eylül gibi görebiliriz. 

Eylül'den sonra yayılacak

Bu ay sonuna kadar yapılacak çalışma ile hem maaş hem de pilot şehirler hakkında diğer gelişmeler de belli olacak. Şubat - Mart ayı gibi bin aileyle başlanacak olan uygulamanın Bursa, İzmir ve İstanbul'da uygulanması öngörülüyor. Bu sistemle torun bakan büyükanneler maaş alacak, anneler de çalışma hayatını bırakmak zorunda kalmayacak.

Özel İçerik - Hazal ÖZDEMİR

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER