banner480

3 çocuk yapana vergi indirimi geliyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamaya göre 3 çocuk sahibi olanlar için uygulanan yüzde 5'lik vergi indiriminin yüzde 10'a çıkarılacağının müjdesi verildi.

3 çocuk yapana vergi indirimi geliyor

Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında Maliye Bakanı Naci Ağbal, Meclis'te bekleyen Gelir Vergisi Kanun Tasarısı ile ilgili bilgilendirme yaptı. Ağbal, Gelir Vergisi ile Kurumlar Vergisi yasa tasarılarını bir araya getirecek şekilde yeni bir çalışma hazırlandığını söyledi.
 
Maliye Bakanı Ağbal, yapılan çalışmayı anlatırken devreye giren Başbakan Yıldırım, "Burada vatandaşın faydası ne? Yasa çıktığında vatandaş ne kazanacak? Biliyorsunuz çıkaracağımız yasalarda öncelik vatandaşa yönelik olacak." dedi.
 
ÜÇ ÇOCUK YAPANA YÜZDE 10 VERGİ İNDİRİMİ GELİYOR

Naci Ağbal üzerinde çalışılan düzenlemenin ekonomik gelişmeye katkı sağlayacak, yatırımları artıracak, üretim ve istihdamı destekleyecek adımlar olduğunu belirtti. Maliye Bakanı Ağbal, vatandaşın yararına yapılan çalışmalara üç çocuk ve engellilere yönelik düzenlemeyi örnek olarak gösterdi. Üzerinde çalışılan düzenleme sonrasında üç çocuğu olanlara uygulanan gelir vergisi indirimi yüzde 10'a çıkarılacak. Böylece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "üç çocuk" projesine de katkı sağlanmış olacak.
 
ENGELLİLERDE YAŞ SINIRI KALKIYOR

Engelli vatandaşların 18 yaşına kadar çocuk sayılıyordu ve bu yaş üniversiteye devam edenlerde 25 yaşa çıkıyordu. Yeni düzenlemeyle engelli çocuklar için yaş sınırı ortadan kaldırılacak. Aileler de gelir vergisi indirimlerinden ömür boyu faydalanmış olacak.
 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürcan Altunoluk
Gürcan Altunoluk - 12 ay Önce

Öncelikle vergisini düzenli ödeyen vatandaşlara yönelik bir düzenleme yapsınlarda milletin uçkuru ile uğraşmasınlar.

murat kilic
murat kilic - 12 ay Önce

Calisan memurlar da icindemi vergi indiriminden

SIRADAKİ HABER

banner481

banner482